Domů » Bleskovky » Divoká spekulace: Samsung prý zvažuje spolupráci s Olympusem

Divoká spekulace: Samsung prý zvažuje spolupráci s Olympusem

Jedním z nejdůležitějších prvků v dnešních mobilních telefonech je fotoaparát. Stačí se zeptat kohokoli v okolí, co od chytrého telefonu očekává, a jistě jednou z odpovědí bude, aby „dobře fotil“. Smartphony od Samsungu bezesporu patří mezi naprostou špičku, pokud jde o fotoaparát, nicméně oproti konkurentům zatím s žádným velkým jménem ze světa fotoaparátů nespolupracuje.

samsung s21 ultra et olympus e m5 mark iii
Zapojí se Olympus do výroby fotoaparátů pro Samsung? (ilustrační obrázek)

Zatímco Huawei spolupracuje s Leicou, Sony a Nokia koketuje s německou firmou Zeiss a OnePlus nedávno uvedlo na trh první telefon ve spolupráci s Hasselblad, Samsung se musel vždy spolehnout jen sám na sebe. Tomu by ale mohl být konec, alespoň podle uznávaného leakera Ice Universe. Ten totiž tvrdí, že korejský gigant čile komunikuje s japonskou firmou Olympus.

iceuniverse
Informace zveřejněná Ice Universe na síti Weibo

Leaker Yogesh na Twitteru tuto domněnku vyjádřil také, přičemž si přisadil s tím, že poprvé se Olympus zapojí v rámci speciální edice telefonu řady Galaxy Z Fold, případně by mohlo jít přímo o chystaný Z Fold 3. Pravidelně bychom poté mohli logo Olympus vídat na chytrých telefonech z nejvyšší řady Samsungu, počínaje řadou Galaxy S22.

Nepřehlédněte – Recenze Samsung Galaxy S21 Ultra: nejlepší z nejlepších

Svou troškou do mlýna přispěl i samotný Samsung, který zvolil kódové označení Olympus pro svůj příští vlajkový procesor Exynos. Pokud se Samsung s firmou Olympus skutečně spojí, vyvstává otázka, zda by se jednalo jen o marketingové spojení, či zda by se Japonci zapojili do tvorby fotoaparátu nějak více.

Olympus už fotoaparáty nevyrábí

A rozhodně bychom neměli opomíjet ještě jeden důležitý fakt, a sice že Olympus v roce 2020 po více než 80 letech s výrobou fotoaparátů skončil a vsadil karty na zdravotní techniku. Fotografickou divizi od Olympusu odkoupila investiční společnost Japan Industrial Partners, která v roce 2014 od Sony koupila značku VAIO.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

9 komentářů

 1. No Olympus svoju „imaging division“ nedavno predal, takze pokial nema byt sucastou fotomodulu aj mikroskop, neviem neviem …

 2. Tohle jim schvaluji. Na fotoaparátech by měl Samsung pořádně zapracovat.

  • Nechci Vám brát iluze, ale Samsung dlouhá léta patří ke špičce v mobilní fotografii. Samsungu můžete kde co vyčítat, ale že by špatně fotit určitě ne.

  • Už nepatří ke špičce. Je tak lehce za špičkou. Sasmung by měl na té špičce být, ale není.

  • Na spicce je vzdy nekdo jiny v ruznych disciplinach. Zase se snazis „nenapadne“ tlacit Huhlajej, pablbe.

  • MartinOstrava

   Huawei je sice na špičce v HW a ve fotoaprátech, ale je zde jeden problém, který představuje jejich OS a omezení. Sice bez Googlu se dá žít sam mám Mate 40 Pro a jsem v pohodě funguje mi aji Google Maps a to nemám žadné patche v OS atd. , ale do Harmony OS už bych se bál jít. A vypadá to, že Huawei s Harmony opustí klasický Android už jen z toho důvodu že nemůže jít výše jak na 10 verzi. Další varianta je zde Xiaomi které fotoapráty taky umí a špičkově, takže nástupce Huawei pro Evropu s Andoridem tady je. Samsungu jsem nebyl příznivce, ALE musím říct že fotoaparát S21 Ultry si mě získal a klidně bych do něho šel. Fotoaparát je jediné podle čeho se rozhoduju.

  • Magnete, sám jsi pablb a asi trochu paranoidní. Nic o Huawei jsem ani náznakem nenapsal. Jestli ti to 6 toho dle tvrzení, že Samsung ta špička momentálně není vypadlo něco jineho, tvůj problém. A když uz teda chceme být konkrétní, momentálně je na špičce Xiaomi Mi 11 ultra.

 3. Samsung má skvělý foťáky, nemyslím si že by nějak potřebovali s kýmkoliv spolupracovat. Jejich R&D team je obří a je to vidět, že jsou lídry trhu.

 4. To se zase dostáváme do kategorie nemáš na zádech nějaké slovutné jméno související s foťákem tak jsi nýmand? Nevím jak je na tom Samsung teď s foťákama,ale byli doby kdy je vyráběl a dokonce i zrcadlovky tuším a objektivy byli Schnieder/Kreutzmach jestli se nepletu. Mimochodem Samsung vlastní pár firem co vyrábí audiotechniku a zatím to využívá akorát u sluchátek a dával sluchátka AKG,ale ve stáji má i jinačí kalibr.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).