Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy X: patent odhaluje, jak bude vypadat prostředí skládacího smartphonu

Samsung Galaxy X: patent odhaluje, jak bude vypadat prostředí skládacího smartphonu

Letos bezrámečkové, příští rok skládací; to je zřejmě cesta, na kterou nastupují výrobci mobilních zařízení. První novodobý skládací smartphone představila před třemi týdny společnost ZTE, v roce 2018 bychom se mohli dočkat podobných produktů i od Microsoftu, Huawei nebo Samsungu.

ZTE Axon M podrobně: skládací smartphone se dvěma displeji. Budoucnost nebo slepá ulička?

Korejský gigant se vývojem skládacího smartphonu nijak netají, prezident mobilní divize Samsugnu Koh Dong-Jin v září prozradil, že pokud vše dobře půjde, dočkáme se jej právě příští rok (více informací). Jak by mohl Galaxy X vypadat a fungovat, naznačují obrázky z patentové přihlášky.

Z obrázků je patrné, že Samsung zřejmě půjde na věc podobně jako ZTE, má se jednat o klasický smartphone, k němuž bude kloubem připevněn druhý displej se schopností rozšířit plochu na velikost malého tabletu. Z obrázků je bohužel v tomto stavu patrný rámečkový předěl mezi oběma displeji, možná se však Samsungu podaří u finálního produktu implementovat namísto dvou pevných displejů s rámečky jeden ohebný.

Co se prostředí týče, je z patentu patrno hned několik scénářů – na každém z displejů bude možné provozovat jinou aplikaci, případně bude možné využít sekundární displej pro zobrazení speciálních ovládacích prvků, což se může hodit zejména u her. U nich však bude nutné hry pro chod na dvou displejích (podobně jako u Nintenda DS) patřičně upravit.

V zavřeném stavu se sekundární displej překlopí na záda, a podle patentu na něm bude možné zobrazovat různé informace, budete-li číst knihu, může se na zadní straně telefonu zobrazovat její obal. Vzhledem k energetické náročnosti displejů však tohle nepovažujeme za dobrý nápad.

Otázkou však je, zda je vůbec dobrý nápad zabývat se skládacími smartphony, to však posoudí až trh, zřejmě již v příštím roce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments