Domů » Bleskovky » Samsung potvrzuje: první ohebný smartphone představíme příští rok

Samsung potvrzuje: první ohebný smartphone představíme příští rok

Ohebné displeje vídáváme na veletrzích již několik let, avšak zatím pouze jako prototypy, které si teprve budou cestu do reálných zařízení hledat. Růžky v této oblasti nejčastěji vystrkuje korejský Samsung, který již světu ukázal několik generací prototypu ohebného displeje a dá se předpokládat, že první ohebné zařízení bude pocházet z jeho továren.

Dnes se v Soulu konal Samsung Media Day, na němž vystoupil prezident mobilní divize Koh Dong-Jin a čelil mnoha dotazů novinářů, mimo jiné i na téma smartphonu s ohebným displejem. Koh Dong-Jin sebevědomě oznámil, že současný cíl Samsungu je předvést ohebný smartphone příští rok, pokud se podaří překonat veškeré problémy. Bohužel nespecifikoval blíže, o jaké problémy se jedná.

Ohebný smartphone od Samsungu zase o krok blíže? Nový patent odhaluje detaily

Samotné panely jsou patrně technologicky připravené, avšak je zapotřebí vymyslet zařízení takového formátu, který by alespoň trochu dával smysl. S tím se pak pojí nutnost přemýšlet nad ním, jak ohnout samotnou konstrukci a některé další komponenty spojené s displejem.

Samsung ukázal plně ohebný OLED panel pro smartphony: Dočkáme se již příští rok?

Koh také oznámil, že jeho divize Harman pracuje na vývoji chytrého reproduktoru poháněného umělou inteligencí, tedy hlasovým asistentem Bixby. Kdy bude konkurent Amazon Echo, Google Home, Microsoft Invoke či Apple HomePod představen, však zatím nevíme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
3 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments