Domů » Bleskovky » Ohebný smartphone od Samsungu zase o krok blíže? Nový patent odhaluje detaily

Ohebný smartphone od Samsungu zase o krok blíže? Nový patent odhaluje detaily

O skládacích či ohebných telefonech jsme toho slyšeli už poměrně hodně. Samsung se předvádí s různými nápady a všemožnými patenty. Ten nejnovější však přichází i s podrobnými rendery blíže nespecifikovaného telefonu, které nám mohou napovědět, jak si Samsung představuje podobu skládacího smartphonu – pravděpodobně se bude jednat o tajemný Galaxy X.

Z obrázků je patrné, že bude Galaxy X vypadat jako ostatní telefony, akorát s tím rozdílem, že jej bude moci uživatel v polovině ohnout a složit do prostorově úspornější podoby. Nelze se ubránit dojmu, že půjde vlastně o moderní pojetí „véčka“ – součástí kloubu však bude ohebný displej.

Nad specifikacemi visí samé otazníky, jedno je ale jisté, bude se jednat o prémiový model, takže můžeme očekávat parametry podobné těm, které mají vlajkové lodě. Tajemný model Galaxy X měl Samsung představit už loni, ale jak se zdá, novinku spatříme až příští rok. Samsung je brán jako lídr trhu a byl první, kdo na trh v masovém měřítku uvedl smartphone se zaobleným displejem. Povede se mu to samé i u této nové kategorie smartphonů?

Skládací telefony: Hudba budoucnosti, nebo jen výstřelek do prázdna?

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).