Domů » Bleskovky » Samsung ukázal plně ohebný OLED panel pro smartphony: Dočkáme se již příští rok?

Samsung ukázal plně ohebný OLED panel pro smartphony: Dočkáme se již příští rok?

Není žádné tajemství, že korejští giganti LG a Samsung pracují na vývoji ohebných displejů, s nimiž mají v plánu prorazit ve světě mobilních zařízení. Od obou hráčů jsme se již dočkali napevno zakřivených displejů ve smartphonech, avšak plně flexibilní panely byly k vidění pouze jako prototypy s různými omezeními. Samsung nyní na konferenci SID 2016 v San Franciscu odhalil nový ohebný displej, který by se mohl dočkat nasazení v koncovém zařízení.

header

Demonstrovaný OLED displej má úhlopříčku 5,7″ a Full HD rozlišení, což znamená jemnost 386 ppi. Celková tloušťka panelu činí pouze 0,3 mm, avšak jeho součástí není dotyková vrstva. Displej je možné srolovat do ruličky, zda jej lze i jinak ohýbat či kroutit jinými směry, bohužel nevíme. I tak se jedná o velký posun, který může naznačovat příchod nových typů zařízení.

Samsung Display rollable OLED prototype

V souvislosti se Samsungem se hovoří o projektu Valley (možná se bude jmenovat Samsung Galaxy X), což má být zařízení, které bude možné přeložit jako peněženku. V tomto případě však bude limitující nutný rádius v místě ohybu, jako papír zatím displej evidentně přehnout nelze. Prvního ohebného smartphonu bychom se měli dočkat počátkem příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
24 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments