Domů » Bleskovky » Samsung v roce 2017: Až pět vlajkových modelů a futuristická skládačka Galaxy X

Samsung v roce 2017: Až pět vlajkových modelů a futuristická skládačka Galaxy X

Vypadá to, že jihokorejská společnost Samsung jede na plné obrátky. Zatímco se letošní vlajkové lodě, Galaxy S7 a Galaxy S7 edge, na trhu ani neohřály, Samsung má velké plány na příští rok. Opomenout však nesmíme prozatím nepředstaveného zástupce řady Note, Galaxy Note 6, který by měl světlo světa spatřit už za pár měsíců.

  
Tyto snímky pochází z patentové přihlášky Samsungu z poloviny loňského roku

Příští rok bude pro Samsung důležitým rokem, protože chystá rovnou pět vlajkových lodí, kterými budou Galaxy S8, Galaxy Note 7, Galaxy S8 edge a Galaxy Note 7 edge se zahnutými displeji a v neposlední řadě speciální verzi Galaxy X, která by měla disponovat skládacím displejem (více informací).

Tři roky starý koncept zařízení se skládacím displejem

Zatímco řady S8 a Note 7 včetně jejich zahnutých variant by měly přijít se Super AMOLED (RGB) displejem a Quad HD rozlišením, Samsung Galaxy X by měl své uživatele nalákat na displej s 4K rozlišením (PenTile). Do představení zbývá ještě nějaký ten pátek a prozatím nic bližšího nevíme, ale bude rozhodně zajímavé sledovat, co společnost Samsung se speciálním Galaxy X zamýšlí, a jak nakonec bude tento „skládací“ smartphone vypadat. Už teď je ale jisté, že se máme na co těšit.

Starší koncepty smartphonů s flexibilním displejem

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

2 komentářů

  1. Standa (neregistrovaný)

    Ať si nechají ošklivý X a přivezou za rozumný peníze radši C a nejlíp už letos

  2. mino (neregistrovaný)

    ten X vyzerá fajn, keby mal aj podporu S-pen

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).