Domů » Bleskovky » Andromeda: chystané skládací zařízení od Microsoftu má umět zobrazovat hologramy

Andromeda: chystané skládací zařízení od Microsoftu má umět zobrazovat hologramy

Microsoft přestal v loňském roce vyrábět smartphony a letos ukončil vývoj funkcí pro Windows 10 Mobile. Klasického pokračovatele Lumií se tak od Microsoftu jistojistě nedočkáme, stále se však objevují nové informace o projektu Andromeda, který má být skládacím tabletem s úsporným ARMovým procesorem a plnohodnotnými Windows 10 s telefonními funkcemi.

Ilustrační obrázek

Vůbec první zmínka o Andromedě padla v červenci letošního roku, kdy zaznělo, že o vývoj zařízení se nestará divize zařízení Surface vedená Panosem Panayem, ale tým vedený Alexem Kipmanem, který má na starosti vývoj HoloLens. Tato informace by přitom mohla být rozhodující, neboť podle nejnovějších zpráv Brada Samse ze serveru Thurott.com zařízení zřejmě ponese značku Surface, ale od Kipmanovy divize zřejmě dostane holografický displej a schopnost zobrazovat objekty přímo ve 3D.

I bez této schopnosti však má být Andromeda zajímavým skládacím počítačem, na kterém budou fungovat standardní univerzální aplikace, které Microsoft nyní optimalizuje pro práci na dvou displejích. Důležitá pak má být především práce se stylusem. O tom, že Andromeda není jen výplod fantazie, ale skutečný produkt, objevil v kódu již několikrát Windows leaker Walking Cat.

Jsme skutečně zvědaví, zda tento produkt dotáhne Microsoft do konce a příští rok nám ukáže zbrusu nové mobilní zařízení, které je více kapesním počítačem schopným zobrazovat hologramy, než klasickým smartphonem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments