Domů » Bleskovky » Skládací telefon od Huawei? Zřejmě se dočkáme už příští rok

Skládací telefon od Huawei? Zřejmě se dočkáme už příští rok

Společnost ZTE v tomto týdnu představila skládací smartphone Axon M, ovšem toto prvenství v novodobých smartphonových dějinách považujeme za velmi uspěchané a nevěštíme mu příliš zářnou budoucnost. Příští rok bychom se nicméně měli se skládacími telefony setkávat častěji.

ZTE Axon M podrobně: skládací smartphone se dvěma displeji. Budoucnost nebo slepá ulička?

Na skládací smartphonu již nějakou dobu pracuje Samsung, svého zástupce by však mohla příští rok vyslat i společnost Huawei. Serveru CNet to v rozhovoru prozradil sám ředitel Huawei Richard Yu, a pochlubil se, že jeho společnost již má fungující prototyp. Potřebuje však ještě nějaký čas, aby jej mechanicky vylepšila, zejména v oblasti displeje; ten by si v Huawei dovedli představit lepší a ohebnější.

Čínská jednička jde zatím na věc podobně jako ZTE; zmíněný prototyp má dva displeje, které od sebe ve složeném stavu odděluje mezera. Richard Yu si je však vědom, že toto řešení není dobré a v plánu je úplná eliminace tohoto přechodu. I když se zdá, že je před Huawei velmi dlouhá cesta, k uvedení na trh by podle CNet mohlo dojít už na počátku příštího roku. Je však možné, že úspěch/neúspěch ZTE Axon M přinutí ostatní výrobce smartphonů touhu vyrukovat se skládacím telefonem přehodnotit.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments