Sledujte nás na YouTube

Skládací telefon od Huawei? Zřejmě se dočkáme už příští rok

Společnost ZTE v tomto týdnu představila skládací smartphone Axon M, ovšem toto prvenství v novodobých smartphonových dějinách považujeme za velmi uspěchané a nevěštíme mu příliš zářnou budoucnost. Příští rok bychom se nicméně měli se skládacími telefony setkávat častěji.

Na skládací smartphonu již nějakou dobu pracuje Samsung, svého zástupce by však mohla příští rok vyslat i společnost Huawei. Serveru CNet to v rozhovoru prozradil sám ředitel Huawei Richard Yu, a pochlubil se, že jeho společnost již má fungující prototyp. Potřebuje však ještě nějaký čas, aby jej mechanicky vylepšila, zejména v oblasti displeje; ten by si v Huawei dovedli představit lepší a ohebnější.

Čínská jednička jde zatím na věc podobně jako ZTE; zmíněný prototyp má dva displeje, které od sebe ve složeném stavu odděluje mezera. Richard Yu si je však vědom, že toto řešení není dobré a v plánu je úplná eliminace tohoto přechodu. I když se zdá, že je před Huawei velmi dlouhá cesta, k uvedení na trh by podle CNet mohlo dojít už na počátku příštího roku. Je však možné, že úspěch/neúspěch ZTE Axon M přinutí ostatní výrobce smartphonů touhu vyrukovat se skládacím telefonem přehodnotit.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

  1. Karel (neregistrovaný)

    Dobrý den,
    chtěl bych se zeptat, jaky je Váš názor na Xiaomi Redmi Note 4 4GB/64GB Global. Nebo jen telefon v poměru Cena-výkon ve střední třidě do 6000 Kč.
    Děkuji
    Karel Malý

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *