Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S11 na nových snímcích a videu. Spočítáte všechny čočky fotoaparátu?

Samsung Galaxy S11 na nových snímcích a videu. Spočítáte všechny čočky fotoaparátu?

Na začátku příštího roku (údajně 18. února) představí Samsung novou vlajkovou řadu smartphonů s očekávaným označením Galaxy S11. Řadu má tvořit celkem trojice modelů, kromě toho se ještě dočkáme smartphonu véčkové konstrukce s ohebným displejem. Telefony řady Galaxy S11 budou vycházet z letošních modelů, avšak můžeme očekávat vylepšení na mnoha frontách; největší změna se patrně odehraje v oblasti fotoparátu.

samsung galaxy s11 1

Větší displeje s otvorem pro selfie kamerku

Telefony řady Galaxy S11 dostanou nové displeje v následujících úhlopříčkách:

  • Galaxy S11e – 6,3“
  • Galaxy S11 – 6,7“
  • Galaxy S11+ – 6,9“

samsung galaxy s11 3

Displeje se tak mezigeneračně podstatně zvětší, po vzoru posledních smartphonů korejského výrobce také dojde k přesunu otvoru pro selfie kamerku doprostřed. Samsung stále zůstane u svých Dynamic AMOLED panelů, avšak navýší jim obnovovací frekvenci na 90 nebo 120 Hz, takže přechody budou výrazně plynulejší.

Samsung Galaxy s11 introduction

Do displejů (minimálně u dvou vyšších modelů) bude integrovaná čtečka otisků prstů, pravděpodobně se bude jednat novou generaci ultrazvukové technologie, kterou před nedávnem představil Qualcomm.

samsung galaxy s11 2

Od Qualcommu také bude pocházet čipset Snapdragon 865, byť na evropský trh patrně dorazí slabší varianta s procesorem Exynos 990 vlastní výroby. S čipsety se také bude pojit podpora sítí 5G, kterou mají mít telefony řady Galaxy S11 v základu.

Spousta očí na zádech

Velké změny se také odehrají v oblasti fotoaparátů, které mají být stejně jako u čerstvě představených modelů Galaxy A51 a A71 soustředěny do obdélníkového fotomodulu na zádech. Zatímco nejlevnější Galaxy S11e patrně dostane tři čočky, u vrcholových Galaxy S11 a S11+ můžeme počítat hned s pěticí očí a k nim přidružené další senzory. Spekuluje se o následující kombinaci:

  • Hlavní fotoparát s rozlišením 108 MPx
  • Přibližovací kamerka s 5× optickým fixním zoomem a funkcí Space Zoom
  • Širokoúhlý fotoaparát
  • Infračervené ToF senzory se schopností pořizovat 3D fotografie a využitím v rozšířené realitě

samsung galaxy s11 4

Podle informátora Ice Universe dostane Galaxy S11 speciální 108Mpx snímač s technologií 9-to-1 Bayer, která má sbírat a spojovat informace z devíti fyzických pixelů do jednoho virtuálního s velikostí 2,4 mikronů, výsledkem pak mají být 12Mpx fotografie. Ice Universe také zveřejnil render, který má znázorňovat část reálné podoby zad Galaxy S11; u vykukujícího fotomodulu je patrné čtvercové ohraničení spodní čočky, která bude patrně sloužit jako hranol lámající světlo dovnitř telefonu, aby mohl poskytnout 5násobné optické přiblížení.

alaxy s11

Řada Galaxy S11 má také oslňovat kapacitou akumulátorů, byť kvůli podpoře sítí 5G a displejům s vyšší obnovovací frekvencí nemusí vysoká kapacita automaticky znamenat vyšší výdrž. Očekávány jsou baterie s kapacitami 5000, 4500 a 4000 mAh. Samozřejmostí bude podpora rychlého, rychlého bezdrátového a reverzního nabíjení.

samsung galaxy s11 5

Poprvé bez sluchátkového konektoru

Vůbec poprvé má v řadě Galaxy S chybět sluchátkový port, tento nedostatek prý bude Samsung řešit novou generací bezdrátových sluchátek, byť v základním balení je pravděpodobně nenajdeme. Příslušenství k novým telefonům ale Samsung chystá více – kožené a silikonové kryty, bezdrátové nabíječky, apod.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
119 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments