Domů » Bleskovky » Samsung Galaxy S11+ dostane obří baterii. Dočkáme se pohádkové výdrže?

Samsung Galaxy S11+ dostane obří baterii. Dočkáme se pohádkové výdrže?

Výhodou velkých telefonů není pouze rozměrný displej, ale mnohdy také vysoká výdrž na jedno nabití, kterou určuje vyšší kapacita akumulátoru. To bude pravděpodobně i případ chystaného smartphonu Galaxy S11+, který by si měl podle informací serveru Galaxy Club vysloužit akumulátor s kapacitou 5 000 mAh.

Galaxy S11 plus 2
Samsung Galaxy S11+

Vysoká kapacita akumulátoru vs. vyšší spotřeba

Informace pocházejí z korejské certifikační agentury SafetyKorea, která zveřejnila fotografii akumulátoru s modelovým označením EB-BG988ABY. Pokud se skutečně jedná o baterii pro Galaxy S11+, bude se jednat o akumulátor s největší kapacitou, který kdy Samsung pro vlajkový telefon představil; dosud vedl loňský Galaxy S10 5G s 4 500mAh baterií.

battery
Tohle by údajně měla být baterie pro Samsung Galaxy S11+

Vysoká kapacita ale automaticky neznamená vyšší výdrž, velkou část energie si pro sebe uzurpuje displej, který údajně naroste do úhlopříčky 6,9 palců a přinese možnost volby vysoké obnovovací frekvence 120 Hz. Spotřebu také navýší podpora sítí páté generace, kterou by měly dostat všechny letošní vlajkové Samsungy.

Hladové součásti bude vyvažovat nejen vysoká kapacita akumulátoru, ale také efektivnější čipsety a nový Android 10.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Peťa
Anonym
Peťa
Offline

Dočkáme se delší výdrže? No já teda nevím.. Už snad 10 let se pomalinku zvětšují kapacity baterií.. Rok co rok se k tomu dodávají novější procesory, vyrobené novější technologií, kde se chlubí oproti minulé generaci až o 40% menší spotřebou energie.. A mě telefon stále vydrží jeden den..

Carda
Anonym
Carda
Offline

Máš pravdu je to záhada jak k tomu vždy dojde že ten mobil i po těch úsporách furt vydrží den :-D

Martin123
Uživatel
Martin123
Offline

Vzhledem k nárůstu displeje, zase žravého displeje atd to bude stejné jako letos.

Peťa
Anonym
Peťa
Offline

Asi tak. Nasadíme tam nový display s vyšší obnovovací frekvencí 120 Hz a aby to vydrželo alespoň den, musíme tam dát 5000mAh batrrii! A rovnou tu baterii hodíme do letáku, jako reklamní lákadlo, když už tam bude..

Martin
Anonym
Martin
Offline

Tomu nerozumím. Dostane dvojnásobnou obnovovací frekvenci a větší baterii a ty to vidíš jako problém? Myslíš, že nebude možné obnovovací frekvenci snížit na 60 Hz, pokud je pro tebe výdrž důležitějším paramatrem?

Martin123
Uživatel
Martin123
Offline

Záleží taky na optimalizaci aby byla pořádná výdrž na kapacitě ani tak nezáleží, jenže Exynos je na pořádnou výdrž dost mizerný.