Domů » Bleskovky » Qualcomm má novou čtečku otisků prstů do displeje. Obsáhne 17× větší plochu

Qualcomm má novou čtečku otisků prstů do displeje. Obsáhne 17× větší plochu

V těchto dnech probíhá na Havaji technologický summit Qualcommu. Včera na úvodní tiskové konferenci zástupci americké firmy poodhalily nové čipsety, jejichž kompletní specifikace se dozvíme dnes večer, kromě toho byla také odhalena nová generace poddisplejové ultrazvukové čtečky otisků prstů. Za rok se povedlo Qualcommu udělat pořádný posun kupředu.

qualcomm sensor

17x větší a výrazně bezpečnější

Nová čtečka se jmenuje 3D Sonic Max a patrně se s ní poprvé setkáme u připravovaných smartphonů Samsung Galaxy S11. Qualcommu se podařilo zvětšit oblast snímání sedmnáctkrát (20 × 30 mm), díky čemuž bude možné provádět autentizaci hned dvěma prsty najednou. Čtečka je nadále ultrazvuková, tudíž bude i nadále snímat papilární linie ve 3D, a to ještě s vyšší bezpečností; pravděpodobnost omylu je prý 1:1 000 000, tedy stejná jako Apple deklaruje u technologie Face ID (u předchozí generace čtečky od Qualcommu byla přesnost 1:50 000).

qualcomm

Velkým benefitem 3D Sonic Max je také možnost instalace pod LCD panely, díky celkové tloušťce 0,15 mm navíc má být pro výrobce snazší její implementace vzhledem k návrhu rozmístění dalších komponent.

Kromě Samsungu patrně nové ultrazvukové čtečky od Qualcommu použijí i další výrobci. Dokonce se spekuluje i o Apple, který by mohl znovu vrátit do hry technologii Touch ID namísto Face ID. Spekuluje se o roce 2021, letošní iPhony by si měly ponechat True Depth kamerky, které však mají zabírat v horní části displeje o něco menší prostor.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
PetrV
Uživatel
PetrV
Offline

To je něco na čem by měl i Samsung zapracovat , čtečka v note 10 + není špatná , ale chybí jí rychlost a přesnost , pokud má někdo tvrdší kůži na prstech , je to trochu problém a je třeba více tlačit

xzeit
Uživatel
xzeit
Offline

Rychlost? No nevím. Resp. předpokládám, že je stejná, jako v Galaxy S10plus. Hlavní nevýhodu jsem zpozoroval právě v malé ploše snímání.

PetrV
Uživatel
PetrV
Offline

Pokud máš holčičí ruce , tak to asi problém není , bohužel v tomhle byl note 9 se čtečkou na zádech lepší

xzeit
Uživatel
xzeit
Offline

Holčičí ruce fakt nemám 😂 jsem chlap.

q!am
Anonym
q!am
Offline

Prej chlap…haha.

xzeit
Uživatel
xzeit
Offline

No jasně.