Qualcomm má novou čtečku otisků prstů do displeje. Obsáhne 17× větší plochu

qualcomm sensor

V těchto dnech probíhá na Havaji technologický summit Qualcommu. Včera na úvodní tiskové konferenci zástupci americké firmy poodhalily nové čipsety, jejichž kompletní specifikace se dozvíme dnes večer, kromě toho byla také odhalena nová generace poddisplejové ultrazvukové čtečky otisků prstů. Za rok se povedlo Qualcommu udělat pořádný posun kupředu.

17x větší a výrazně bezpečnější

Nová čtečka se jmenuje 3D Sonic Max a patrně se s ní poprvé setkáme u připravovaných smartphonů Samsung Galaxy S11. Qualcommu se podařilo zvětšit oblast snímání sedmnáctkrát (20 × 30 mm), díky čemuž bude možné provádět autentizaci hned dvěma prsty najednou. Čtečka je nadále ultrazvuková, tudíž bude i nadále snímat papilární linie ve 3D, a to ještě s vyšší bezpečností; pravděpodobnost omylu je prý 1:1 000 000, tedy stejná jako Apple deklaruje u technologie Face ID (u předchozí generace čtečky od Qualcommu byla přesnost 1:50 000).

qualcomm

Velkým benefitem 3D Sonic Max je také možnost instalace pod LCD panely, díky celkové tloušťce 0,15 mm navíc má být pro výrobce snazší její implementace vzhledem k návrhu rozmístění dalších komponent.

Kromě Samsungu patrně nové ultrazvukové čtečky od Qualcommu použijí i další výrobci. Dokonce se spekuluje i o Apple, který by mohl znovu vrátit do hry technologii Touch ID namísto Face ID. Spekuluje se o roce 2021, letošní iPhony by si měly ponechat True Depth kamerky, které však mají zabírat v horní části displeje o něco menší prostor.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku