Domů » Bleskovky » Méně Exynosu, více Snapdragonu. Galaxy S11 má používat výhradně konkurenční čipy

Méně Exynosu, více Snapdragonu. Galaxy S11 má používat výhradně konkurenční čipy

Vlajkové smartphony od Samsungu se na různých trzích liší použitým čipsetem – v USA, Japonsku a Číně používají čipy Qualcomm Snapdragon, zatímco na ostatních trzích je pohání čipsety Exynos vlastní výroby. Ještě dva roky nazpět byly tyto čipy výkonnostně i funkčně srovnatelné, poté však začal Qualcomm získávat mírný náskok. To je zřejmě také důvod, proč se na jeho čipy bude Samsung spoléhat ve větší míře.

exynos 990

S Exynosem jenom v Evropě

Podle informací z korejského deníku The Elec hodlá Samsung využívat čipset Snapdragon 865 prakticky na všech světových trzích, s výjimkou Evropy. Letos přitom zřejmě bude výkonnostní rozdíl větší než v minulosti; Snapdragon 865 totiž využívá modernější jádra Cortex-A77, zatímco Exynos 990 staví na starším návrhu Cortex-A76. Čipset od Qualcommu vede i v oblasti umělé inteligence a v několika dalších parametrech.

snapdragon 765 3

Je dost možné, že Samsung svoji snahu navrhovat čipsety nakonec vzdá úplně, ke konci letošního roku rozpustí divizi vyvíjející vlastní procesorová jádra a bude spoléhat na licenční jádra přímo od ARM Holdings. Korejský gigant navíc oznámil, že u svých levnějších smartphonů s podporou sítí 5G hodlá využívat i čipsety od MediaTeku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments