Domů » Bleskovky » Samsung končí s vlastními procesorovými jádry, spoléhat se bude na návrhy od ARM

Samsung končí s vlastními procesorovými jádry, spoléhat se bude na návrhy od ARM

Není Galaxy S10 jako Galaxy S10. Už několik let Samsung rozlišuje své vlajkové smartphony podle toho, kde se prodávají; část produkce pro vybrané země běží pod taktovkou vlastních čipsetů Exynos, v jiných zemích zase ten stejný telefon pohání procesory od Qualcommu.

Samsung oznámil ukončení vývoje procesorových jader

Do roku 2016 byly rozdíly pouze kosmetické a čipsety z obou táborů poskytovaly takřka stejné vlastnosti, v posledních třech letech však Samsung své Exynosy vybavuje vlastními procesorovými jádry Mongoose vyvíjenými v texaském Austinu. Benchmarky bohužel ukazují, že verze se Snapdragony začínají získávat výkonnostní náskok, a proto se Samsung rozhodl k radikálnímu kroku – ke konci letošního roku vývojový tým čítající zhruba 300 lidí rozpustí a začne se spoléhat na návrhy jader od společnosti ARM Holdings.


Tímto rozhodnutím by měly čipsety Exynos opět srovnat krok s konkurencí, počítá se s tím, že chystaný vlajkový Exynos 9830 pro řadu Galaxy S11 bude využívat nejnovější jádra Cortex-A77. Kde by Samsung mohl získat náskok, je grafický výkon; v polovině letošního roku začal korejský gigant spolupracovat s AMD s úmyslem využívat grafické akcelerátory Radeon ve svých čipsetech.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
Upozornit na