Samsung Galaxy Buds 2 Pro jsou nová kompaktní sluchátka. Líbí se vám?

galaxy buds 2 sluchatka 2
  • Nová generace je menší, lehčí a elegantnější
  • Hlavní devízu představuje podpora 24bitového přenosu zvuku
  • Cena činí příjemných 5 699 Kč

Na akci Galaxy Unpacked dnes Samsung představil celou řadu nových zařízení v čele s ohebnými telefony Galaxy Z Fold 4 a Galaxy Z Flip 4, nechyběly ani chytré hodinky Watch 5 a Watch 5 Pro. Trochu stranou stojí nová bezdrátová sluchátka Galaxy Buds 2 Pro, avšak vaši pozornost si rozhodně zaslouží. Samsung na nich totiž pořádně zapracoval a změn je oproti předchůdci více, než se na první pohled zdá. Čím vším potenciální zákazníky zaujmou?

galaxy buds 2 sluchatka
Samsung Galaxy Buds 2 Pro zmenšily rozměry, ale výbava zůstala špičková

Na první pohled zaujmou o 15 % menší rozměry oproti předchozí generaci. Ačkoli jsme většinou k podobnému zmenšování skeptičtí, v tomto případě to šlo poznat nejen v ruce, ale také v uších. V nich seděly velmi příjemně a po chvíli nebyly cítit. Krabička dostala velmi příjemný soft touch povrch a díky drobné mezeře mezi základnou a víkem lze pouzdro snadno otevřít jednou rukou. Kloub je pevný a nikde nic nevrže – zpracování se zkrátka povedlo na jedničku.

Konečně plná podpora 24bitového zvuku

Hlavní změna tkví v podpoře 24bitového přenosu zvuku skrze kodek SSC (Samsung Seamless Codec), který propustí 256× více zvukových dat, či pokročilé inteligentní aktivní potlačení hluku s detekcí hlasu, díky kterému dokáží sluchátka přepínat mezi potlačením hluku a ambientním režimem. Ani tentokrát nechybí podpora 360° audia s podporou více kanálů (5.1, 7.1, Dolby Atmos), kterou Samsung demonstroval na připraveném demu. Nutno podotknout, že rozdíl oproti klasickému režimu byl poměrně výrazný.

Totéž platí i o standardním přehrávání hudby, které je na velmi dobré úrovni. Kvalita neklesala ani při maximální hlasitosti. Výšky, basy, středy i mluvené slovo sluchátka zvládala velmi obstojně. Pochválit musíme také aktivní potlačení hluku, které jistě také bude patřit mezi stěžejní funkce. Ani transparentní režim nějak výrazněji nezaostával, ba právě naopak.

O konektivitu se stará Bluetooth 5.3 s podporou Low Energy Audio. Kvalitu hovorů zajišťují 3 mikrofony a na fanoušky hlasových asistentů čeká starý známý Bixby. Sluchátka se nemusíte bát používat také při intenzivním cvičení nebo při dešti díky odolnosti proti vodě podle certifikace IPX7. Zajímavou funkci představuje automatické přepínání mezi zařízeními, které nově funguje také s televizemi.

Kapacita baterie v samotných sluchátkách zůstala oproti předchozí generaci zachována, takže činí 61 mAh, avšak ta v pouzdře narostla na 500 mAh. Pokud jde o výdrž, Samsung tvrdí, že se u hudby můžete těšit na 5 hodin se zapnutým a 8 hodin bez zapnutého ANC, přičemž celková doba přehrávání včetně energie v pouzdře se zastaví na 18, respektive 29 hodinách. Sluchátka lze dobíjet jak skrze USB-C, tak pomocí bezdrátového nabíjení.

Galaxy Buds2 Pro: Official Film | Samsung

U telefonních hovorů bohužel Samsung zařadil zpátečku. Zatímco při zapnutém ANC vydrží sluchátka až 3,5 hodiny hovoru a s pouzdrem až 14 hodin, při vypnutém aktivním potlačení hluku to jsou 4 hodiny a 15 hodin společně s pouzdrem. Oproti minulé generaci tak Galaxy Buds 2 Pro zvládnou samostatně pracovat kratší dobu – se zapnutým ANC je to o půl hodiny méně, s vypnutým ANC až o hodinu méně.

Vyplatí se upgrade?

Majitelé modelu Galaxy Buds Pro se po právu na tuto otázku ptají, přičemž odpověď není jednoduchá. Samozřejmě si každý musí zvážit, zda se mu vyplatí vložit své peníze do nového produktu, který je – alespoň dle parametrů – jen o něco málo lepší než ten, který má aktuálně v kapse.

Samsung Galaxy Buds 2 Pro 09
Všechny tři barevné varianty sluchátek vypadají velmi dobře

Z prvních dojmů ovšem přechod na novější generaci Galaxy Buds 2 Pro dává smysl, především díky podpoře 24bitového přenosu zvuku, který může obzvláště pro hudební nadšence znamenat hodně, stejně tak vylepšené zvukové podání, lepší aktivní potlačení hluku nebo lepší mikrofony pro telefonní hovory. To všechno jsou poměrně pádné argumenty, proč přesedlat na nejnovější bezdrátová sluchátka od Samsungu. Detailněji na tuto otázku ale odpoví až recenze.samsung galaxy buds 2 pro recenzeNepřehlédněte

Recenze Samsung Galaxy Buds 2 Pro: prémiová sluchátka jen pro vyvolené

Cena a dostupnost

Samsung Galaxy Buds 2 Pro budou dostupná ve třech barevných variantách, konkrétně bílé, šedé a fialové, přičemž cena byla stanovena na příjemných 5 699 Kč. Předobjednávky budou probíhat od 10. do 25. srpna, přičemž v tomto období můžete ke sluchátkům získat zdarma 15W bezdrátovou nabíjecí podložku. Začátek prodeje byl stanoven na 26. srpna letošního roku.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku