Domů » Bleskovky » Pusťte se do aktualizací: Apple vydal nové verze všech svých systémů

Pusťte se do aktualizací: Apple vydal nové verze všech svých systémů

Společnost Apple poslední týdny pečlivě testovala beta verze svých systémů. Práce skončily a systémy jsou nyní veřejně dostupné pro všechny uživatele. Jmenovitě se jedná o iOS 10.1, macOS 10.12.1 Sierra, watchOS 3.1 a tvOS 10.0.1.

Jednou z nejočekávanějších funkcí mobilního iOS 10.1 je speciální mód Portrét, který si užijí pouze majitelé velkého iPhone 7 Plus s duálním fotoaparátem. Tento režim vám umožní pořizovat fotografie s proměnlivou hloubkou ostrosti (bokeh).

Při focení takové fotografie využívá chytrý telefon informací z obou čoček – jeden fotoaparát se „soustředí“ na focený objekt a druhý na okolní scénu. Výsledkem je ostrá fotografie fotografovaného objektu s rozostřeným pozadím. Míra rozostření je pak plně ve vaší režii.

iPhone 7 Plus a duální fotoaparát: Jaký má smysl a k čemu slouží?

iOS 10.1 nese číslo sestavení 14B72/14B72c a je identické s číslem páté bety. Pokud tedy vlastníte iPhone 7 či iPhone 7 Plus a máte nainstalovanou pátou beta verzi iOS 10.1, aktualizace vám nabídnuta nebude. Změn a oprav je v iOS 10.1 opravdu mnoho a vypíchnout můžeme například iCloud, který si v případě záloh pamatuje i jména uložených lidí.

Tip ke čtení: iOS 10 je plný novinek. Máme pro vás přehled deseti nejlepších

Nové verze se dále dočkal i desktopový systém macOS Sierra, který dostal číslo 10.12.1. Viditelných změn moc není a aktualizace přináší spíše opravy drobných chyb. Seznam oprav si můžete prohlédnout na snímku níže.

aktualizace_macos

Opomenut nebyl ani systém pro chytré hodinky Apple Watch, který, stejně jako v případě desktopového macOS, nepřináší žádné výrazné změny a soustředí se pouze na opravy chyb.

Tip ke čtení: iMessage v iOS 10: Komplexní průvodce funkcemi a novinkami

A nakonec, nové verze se také dočkala Apple TV. Bohužel seznam s opravami pro tvOS 10.0.1 Apple nezveřejnil, a my tak nevíme, jaké změny se „pod kapotou“ odehrály.

Xaver Jandura

Milovník „road trip" cestování a exotického jídla, velký fanoušek a zároveň kritik Apple zařízení, rád boxuji, cvičím jógu a přemýšlím u sklenky vína.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).