Domů » Bleskovky » Originální notifikace: Galaxy S10 měl upozorňovat zabarvením prostoru okolo selfie kamerky

Originální notifikace: Galaxy S10 měl upozorňovat zabarvením prostoru okolo selfie kamerky

Přední výřez na fotoaparát u nejnovějších Samsungů řady Galaxy S10 má při jeho spuštění hezkou a efektní animaci. Ta se ukázala například při přepnutí na přední fotoaparát nebo během rozpoznání obličeje při odemykání zařízení. Samsung ale měl s těmito pixely okolo fotoaparátu mnohem větší plány – například se nabízelo využití pro notifikace či průběh nabíjení. Prozatím však Samsung v tomto ohledu selhal.

Samsung Galaxy S10e s výřezem v pravém horním rohu

Pro nastavení těchto pixelů pro vlastní indikaci můžete využít například aplikace Holey Light nebo ARC Lighting. Že se chystá Samsung využít pixely okolo fotaparátu také jinými způsoby než efektními animacemi, naznačuje aktualizace experimentální aplikace Good Lock z dílny Samsungu o plugin EdgeLighting+, který umožňuje částečně upravovat prostor okolo kruhového výřezu.

 

Kruhové notifikace by uvítala většina uživatelů

S pomocí funkce Eclipse effect si můžete nastavit vlastní barvy notifikačního kroužku kolem fotoaparátu, nicméně to funguje pouze v případě zapnutého displeje.

Samsung Galaxy Note 10 prý dorazí ve čtyřech variantách. Čím se budou lišit?

Aktuálně bohužel netušíme, zda Samsung tuto funkcionalitu v některé z dalších softwarových aktualizací nasadí do nejnovějších Galaxy S10e (recenze), S10 a S10+ (recenze). Soudě dle reakcí uživatelů by to bezesporu byla velmi vítaná funkcionalita, ale nyní se inženýři soustředí spíše na optimalizaci Super Night Shot režimu.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

13 komentářů

 1. Při rychlosti vypalování amoledu a velkém počtu notifikací, bude tato fičura spíše na obtíž..

 2. Tohle diodu nenahradi, nefunguje to navic trvale a spravne zmineno vypaleni krouzku, to bude dvojity prustrel jak ma byt.

 3. A k čemu má Samsung Always One????
  Ta dioda postrádá absolutní smysl.
  Always On má vše přehledné, okamžitě víte, co se na telefonu děje, tohle žádná dioda, ať bliká třeba všemi barvami nenahradí.
  Třeba taková notifikace o stavu baterie, nebo o počasí, asi ta dioda nezvládne, takže je to na prd.
  Mohli by maximálně použít kroužek u selfie kamery ke světlu, při focení, to smysl dává, ale jinak, na nic.

  • Nepostrádá, podle barvv diody už z dálky vidíš co se děje, to z AOD z dálky neuvidíš/nepoznáš.. navíc někdo nemá zapnutý AOD, buď vůbec anebo ne po cely den. Dioda má svůj smysl a zastoupení.

  • Sorry, ale ta dioda je uplne na h*vno aj na mojej S9. Vobec by mi nevadil keby tam nebol.

  • Ja ji pouzivam, je pekne videt na dalku a i podle barvy hned na dalku poznam co se deje. Vzdyt si ji nemusis zapinat, dulezita je moznost volby, takze lepsi, kdyz tam je, nez kdyz tam neni. Dost lidem chybi. U rady deset nejcastejsi stesk.

  • jop, ale ziaden zazrak to nie je.

  • Je to dioda a plni perfektne svou funkci jak ma, benefit je moznost volby, pokud neni je to horsi a spatne.

  • Dioda se super věc. Za mě teda dioda v kombinaci s AOD. Sám si vše přizpůsobím, na co chci diodu a na co AOD. Když má pro mě něco fakt prioritu tak tomu přidám diodu. Kdo ji nechce, může vypnout,kdyz ale chybí, tak ji nepřidáš. LED+AOD nejlepší vizuální kombinace notifikací. Doporučuje 8 z 10 mobilmaniaků.

  • Doporucuje 8 z 10 mobilmaniaku :DDDDDDD

  • Přesně tak! ??

 4. Tento komentář je patrně duplicitní; možná jste ho již jednou odeslali?
  Co to je tady za hovadinu, nemůžu ani odepsat, píše mi to, to co je zhora.

 5. Omlouvám se, asi jsem byl moc rychlí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).