Domů » Bleskovky » Nová aktualizace pro Samsung Galaxy S10 přidává Noční režim

Nová aktualizace pro Samsung Galaxy S10 přidává Noční režim

Samsung při únorové premiéře modelové řady Galaxy S10 (recenze) lákal na speciální Noční režim (Super Night Shot mode), který měl při focení z ruky pořizovat v časovém rozmezí 2 až 3 vteřin 7 snímků s různou expozicí (při použití stativu jich měl pořídit až 17 v rozmezí 30 až 40 vteřin).

Tento režim sice v Galaxy S10 najdete od zahájení prodeje, ale zatím příliš nefunguje. Super Night Shot je totiž součástí scén, které automaticky detekuje software (Optimalizátor scény). A ten jej bohužel detekuje pouze při focení ve velmi špatném světle, takže pokud se rozhodnete, že chcete tento mód použít i při jiném typu scény, jednoduše máte smůlu (více jsme o tom psali v tomto článku, kde najdete i testovací fotografie).

Samsung Galaxy S10+ test fotoaparátu
Samsung Galaxy S10+ nabízí tři fotoaparáty

Super Noční režim jako samostatný režim focení

Já sám jsem očekával, že tento režim, podobně jako u Huawei, bude mít samostatnou položku v módech focení. Tady byste jej ale hledali marně, ale vypadá to, že se blýská na lepší časy. Samsung zřejmě vyslyšel volání uživatelů a v průběhu dubna nebo května vydá novou softwarovou aktualizaci, která by Super Noční režim zpřístupnila jako samostatnou položku v režimech focení. Třikrát hurá!


Informace o chystané aktualizaci zveřejnil leaker Ice universe, který má k zákulisním informacím Samsungu velmi blízko a ve většině případů se jeho zprávy potvrdí. Update má rovněž vylepšit algoritmus fotoaparátu, díky čemuž bychom se měli dočkat ještě lepší kvality snímků.

Aktualizováno 20. dubna v 19:00: Samsung dnes podle očekávání uvolnil novou aktualizaci, která mimo jiné přidává podporu nočního režimu. Update už je dostupný i pro telefony z oficiální české distribuce. Velikost aktualizačního OTA balíčku je 205 MB. Během večera režim otestujeme a porovnáme jej s nočním režimem u Huawei P30 Pro. Výsledky zveřejníme zítra v samostatném článku.


Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin123
Uživatel
Martin123

Jde po krku Huawei to je hezké ale na Pixel 3 nemá ani jeden z nich takže asi tak, ti dva ať se perou ale 3 se bude vždy smát.

xzeit
Uživatel
xzeit

Nech toho prosímte… Počkej až Samsung dostane tento režim a uvidíš, jak překoná pixel.

Mta
Anonym
Mta

Bože vždyť jsou to stejně jen omalovánky..

uni
Uživatel
uni

Přesně, i přes můj v podstatě vlažný přístup k fotografii nechápu, proč taková honba za co nejvíce ulhanými fotografiemi a ještě to oslavovat…

Menty
Uživatel
Menty

Že to nechápeš mě absolutně nepřekvapuje. To je při focení zcela běžný postup, už desítky, možná stovky let, že v horším osvětlení se nastaví vyšší čas, případně se udělá víc snímků s rozdílnou expozicí. Když jsem měl ještě starou Lumii 920, pak i 930, toto jsem občas v manuálním modu používal. A tento night mode není vůbec nic jiného, plus se k tomu ještě přidá sofistikovaný software.

xzeit
Uživatel
xzeit

Jzs. a presto do toho budeš kecat. Prý omalovanky. Haha. To určitě. To je argument platný před 10ti lety

xzeit
Uživatel
xzeit

Uni: ulhanymi myslíš jak?

Martin123
Uživatel
Martin123

Xzeit jako vtip dobré ale realita jinde, i LG má daleko lepší noční režim.

Janek
Anonym
Janek

Moje zkušenost z fotografií za zhoršenych podmínek zejména v noci a to jak na automatiku tak režim „pro“ je tristní. Žádný snímek neodpovídá skutečnosti, tak jak to vidí člověk. Atmosféra je zcela mimo, barevnost zcela jinde a zkreslení z důvodu veřejného osvětlení, či dokonce svitu měsíce obrovské. A vůbec nezáleží na tom, jaký výrobce mobil vyrobil.
Ale vzhledem k tomu, co dokázaly fotomobily před několika lety, je pokrok významný. A proto je dobré podpořit každého, kdo se snaží o další zlepšení a to bez ohledu na značku.

Vindis
Anonym
Vindis

Už z principu nemůže noční fotka odpovídat tomu, co člověk vidí. Lidské oko si s tmou poradí mnohem lépe než fotočip, který s tmou musí zápasit a SW to pak musí všemožně skládat, ladit apod. Navíc zapomínáte, že oko se i ve tmě musí chvíli přizpůsobit, takže třeba po 5 minutách vidí i v noční tmě víc než předtím. To mobil na to má jen pár sekund. Na druhou stranu, jak píšete, pokrok jde stále dopředu. Dnes není už problém z top mobilu vyfotit pěknou noční scénu. Dejte tomu čas a třeba se dočkáme toto, že nám mobil vyfotí i… Číst vice »

xzeit
Uživatel
xzeit

Mobil už dneska vyfotí tmu lépe, než ji vidí člověk. Stačí stativ,nastavit citlivost s expoziční čas a je to. Doba pokročila pánové..

Menty
Uživatel
Menty

xzeit: Tak to je vtip století :DDDDDDDDDDD
Aneb to vysvětluje, proč tu neustále obhajhuješ ty mazanice od Huawei – protože očividně jsi slepý jak patrona. To vidíš asi fakt špatně, pokud mobily fotí líp, jak ty vidíš. :DDDDD

xzeit
Uživatel
xzeit

Menty: ve tmě určitě. Tolik světla, co je schopen zachytit mobil do fotografie při dlouhých expozicích lidské oko nepochyti… Samozřejmě ne jen mobily, bavíme se o fotoaparátech a už vůbec nechápu, že jsi schopný toto velmi snadno overitelne popírat….

Menty
Uživatel
Menty

xzeit: Tak za to, že jsi ty slepý, za to já nemůžu. Ale mluv laskavě za sebe. To, jak barvy ve skutečnosti vypadají můžeme hodnotit jen podle toho, jak je vidíme. Tma je černá. Při nastavení vyššího času u foťáku se ale tma nezobrazuje černě. Tudíž barvy nejsou věrné, tudíž je fotka nepřesná a nemůže se tomu, co oko vidí vyrovnat. O šumu se tu nebudu ani zmiňovat. Že tady někdo napíše takovej blábol a lež, to mi skutečně vyrazilo dech teda.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Zadny, ani ten nejdrazsi fotocip ve fotaku nebo telefonu nevidi tmu lepe nez lidske oko. Jako trosku soudnosti.

xzeit
Uživatel
xzeit

Menty: Pleteš si omezenost lidského oka s možnostmi přístroje. To že scéna při nedostatku světla je okem hůře viditelná, než když ji sejmeš nějakým přístrojem ještě neznamená, že je to špatně. Tma je černá pro tvé oko, je to relativní. Lidské oko ve tmě vidí velmi špatně. Tvé tvrzení je jako tvrdit, že když kočka vidí ve tmě lépe než člověk, je to špatně :-). A jestli chceš fotku co nejpřesněji tak, jako ji vidí lidské oko, musíš si trochu pohrát s nastavením fotoaparátu.
Menty, vrať se zpátky na ZŠ a prostuduj si trochu fyziku – optiku.

xzeit
Uživatel
xzeit

htc: jirka, záleží na tom, jak to myslíš. Jestli myslíš informaci o scéně ve špatných světelných podmínkách, tak nikoliv. Fotoaparát se dá nastavit tak, že ve fotografii budou informace, které lidské oko prostě nezachytí. Však si to můžeš možná i vyzkoušet doma na S9 – nevím jaké má možnosti nastavení v manuálním režimu. Použij stativ a při focení nastav samospoušť (kvůli eliminace otřesů při stisknutí vyfocení fotografie). Easy.

Menty
Uživatel
Menty

xzeit: Ještě jednou pro nechápavé. Věrnost barev můžeme měřit jen tak, jak je ve skutečnosti vidíme. A už jen z tohoto principu (který jsi opět nepochopil, nevadí) se vlastně žádný přístroj kvalitou nemůže rovnat. Ale končím diskuzi s tebou na toto téma. Plkej si jinde. Tohle vysvětluje, že tu obhajuješ ty hnusy od Huawei, který my, co vidíme normálně, vidíme jako patlanice. Prostě pan slepota.
BTW: Říká to i tvůj pán htcjirka, tak bys ho měl poslechnout.

xzeit
Uživatel
xzeit

Ale proč řešíš věrnost barev…..já se bavím o informaci ve fotografii a ta je za tmy pro lidské oko omezená. Tady fotoaparáty zvládnou více.
Jo, dobře, obhajuju hnusy…takže mi chceš pořád tvrdit, že ten plot je ve skutečnosti slitá rovná plocha, stejně jako ze schodů je skoro rampa a zábradlí…atd…aha. [odkaz]

xzeit
Uživatel
xzeit

Dneska jsem ti udělal nějakou fotku ze stativu. Jen jsem to tam šoupnul. Bohužel jsem nezachytil tu tmu, kterou bys viděl okem. To jsem byl cca 20 minut na místě, aby se mi zrak trochu adaptoval. Co jsem viděl okem tak rozdíl mezi stromy v pozadí a oblohou, značku tedy jen ten bílý kruh, ale červené mezikruzi bez šance, stejně jako pole a jeho barvu, které splyvalo s travnikem a cestou prakticky dohromady. No prostě úplná tma, několik set metrů od vesnice. To co je na fotografii nemáš okem šanci vidět, pro jistotu jsem měl s sebou ještě jednoho člověka.… Číst vice »

PetrV
Uživatel
PetrV

Já si myslím že Samsung docela hodně spolupracuje s Googlem , takže použijí jejich algoritmus na fotoaparát i s nočním režimem

Marek
Anonym
Marek

Nerozumím tomu, proč je aktualizace článku až za původním textem. Takhle jsem se přečetl, že Samsung snad vydá, že to bude tehdy a tehdy a až na konci jsem se dozvěděl nová fakta. Dle mě by to mělo být nahoře. Stejně tak přidávání komentářů, pole je až pod komentáři, takže se musí zbytečně skrolovat.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Synku, ty nerozumíš více věcem, v tom bude problém, ne v článku.

Marek
Anonym
Marek

Ale kdepak, hlupáčku tupej. Například mobilenet to má dle me správně (aktualni informaci v článku nahoře). Až vyrosteš, budeš moudřejší. Teď jsi jen hlupáček, kterej nemá vysvětlení. Krásný Velikonoce a snad dostaneš kinder vajíčko.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Nahoře nebo dole je úplně jedno, takže problém s tím máš pouze ty a problém je jen v tobě. Polepši se synku. :-)

uni
Uživatel
uni

htcjirka: Jedno to samozřejmě není, ne každý na web kouká skrz 27″ monitor….

Marek
Anonym
Marek

Když koukám na ten screenshot Aktualizace softwaru, vidím, že se v tomto za ta léta u Samsungu nic nezměnilo. To vám nikomu nevadí, jak to vypadá? Ta hromada teček (k čemu?), u některých bodů věta končí tečkou, u jiných zase ne (vysvětlí někdo?), nahoře napsáno “aktualizován”, nad “a” je snad tečka (na čárku to nevypadá), ale hlavně proč je to tam napsaný? A na konci ta věta s dobou… to je celý tak neprofi, nelogický.

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Tobě řádně hrabe.

Frulik
Anonym
Frulik

te pustili z lecebny, ne? ?

marastudna 50
Uživatel
marastudna 50

Bylo slíbeno,že výsledky testu budou zveřejněny a to již bylo včera!!!!Jak dlouho budeme čekat?

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Zklidni laskavě hormon, redakce není tvůj poskok ani sluha!

_qam_
Uživatel
_qam_

Za tu hromadu stupidních, vtíravých reklam snad i je.

Tedy
Uživatel
Tedy

Marku klid, jak to pujde jistě se výsledky objeví, nezapomen že jsou svátky a reaktoři mají také to své stejně jako my :-)

marastudna 50
Uživatel
marastudna 50

Hormony zklidni Ty,jen jsem se zeptal,nikoho jsem poskokem ani sluhou nenazval,jasný htcjirka?

htcjirka
Uživatel
htcjirka

A ty čtyři vykřičníky byly co, laskavě se uklidni a nebuzeruj tady redakci v době svátků.

marastudna 50
Uživatel
marastudna 50

Ale ano,jsem v klidu,užívejme si velikonoc☺

marastudna 50
Uživatel
marastudna 50

Nikoho nebuzeruju,uklidni se Ty!

htcjirka
Uživatel
htcjirka

Dovol, abych citoval tvůj příspěvek..

Marek Studnicka napsal:

„Bylo slíbeno,že výsledky testu budou zveřejněny a to již bylo včera!!!!Jak dlouho budeme čekat?!

To je jasná buzerace, ještě podpořeno vykričníky za větou, že si jich tam neudělal rovnou deset..

_qam_
Uživatel
_qam_

htc kun-da jirka
redakce nemá na žádný svátky nárok.

marastudna 50
Uživatel
marastudna 50

Tyto vykřičníky nikoho nebuzerovaly!!!!Tím bylo pouze zdůrazněno,že redakce přislíbila hotové vyhodnocení testu na zítra,což se nestalo,na druhou stranu nijak jsem nikoho nenapadal,ani nikoho nebuzeruji,ani jsem nikoho z redakce neosočil či nějak napadal,tot je vše.Je škoda,že si to takto někdo vyloží a takto špatně.