Domů » Bleskovky » Videorecenze Samsungu Galaxy S10+. Prozradíme vám, jak je to s režimem Super Night Shot

Videorecenze Samsungu Galaxy S10+. Prozradíme vám, jak je to s režimem Super Night Shot

Tento pátek začal Samsung v České republice prodávat vlajkové modely řady Galaxy S10. My jsme vám už minulý týden nabídli podrobné textové recenze Galaxy S10+ a Galaxy S10e, ve kterých jsme ale zatím byli opatrnější na hodnocení fotoaparátu, jelikož jsme pracovali s informací, že se ještě čeká na nový firmware, který měl být uvolněný 8. března a který měl vylepšit možnosti fotoaparátu a především přidat režim Super Night Shot pro noční focení.

Aktualizováno 17. dubna: Samsung by měl vydat novou aktualizaci, která Super Noční režim zpřístupní jako samostatnou položku v režimech focení.

Samsung Galaxy S10+: videorecenze

Samsung Galaxy S10+: recenze

Nakonec ale žádný další firmware nevyšel a finální prodejní verze tedy nese označení G975FXXU1ASBA. S touto verzí jsme Galaxy S10+ testovali i my a podle informací od českého zastoupení Samsungu se v dohledné době žádná další aktualizace nechystá. Naši recenzi jsme dnes přesto aktualizovali o celou řadu nových poznatků z testování, doplnili jsme videorecenzi a zaměřili jsme se také na proklamovaný režim Super Night Shot.

Z našeho testování nám ale vyplynulo, že Samsung se zatím s tímto módem příliš nechlubí a nejde jej ani moc dobře používat. Jinými slovy, tady určitě bude zapotřebí další softwarové aktualizace, která Super Night Shot opraví.

Režim Super Night Shot je zatím spíše jen do počtu

Samsung v propagačních materiálech lákal na Super Night Shot režim, který při focení z ruky pořizuje v časovém rozmezí 2 až 3 vteřin 7 snímků s různou expozicí (pokud máte telefon na stativu, pořídí jich až 17 v rozmezí 30 až 40 vteřin). Tak nějak jsem očekával, že tento režim, podobně jako u Huawei, bude mít samostatnou položku v módech focení. Tady byste jej ale hledali marně.

Samsung Galaxy S10+ test fotoaparátu
Samsung Galaxy S10+ nabízí tři fotoaparáty

Super Night Shot je totiž součástí scén, které automaticky detekuje software (Optimalizátor scény). A ten jej bohužel detekuje pouze při focení ve velmi špatném světle, takže pokud se rozhodnete, že chcete tento mód použít i při jiném typu scény, jednoduše máte smůlu.

Jak poznáte, že fotíte v Super Night Shot módu?

Tím jsme se v redakci chvíli trápili, než jsme přišli na to, jak to Samsung vlastně zamýšlel. Kdykoliv totiž zaberete třeba svítící město, v detektoru scény se objeví ikonka měsíčku. To ale není Super Night Shot, to je obyčejný Noční režim, který vyfotí pouze jeden snímek. Super Night Shot značí druhá ikonka měsíčku, která je doplněna třemi malými hvězdičkami (v tom aby se čert vyznal).

Bohužel, nasimulovat podmínky, aby telefon fotil v Super Night Shot módu, bylo dost obtížné (čtěte nemožné). Vždy bylo potřeba zabrat velmi špatně osvětlenou scénu, například na noční ulici či město nemáte šanci tento režim aktivovat, tam Optimalizátor scény vždy použije klasický Noční režim. Vidět je to na následující ukázce – až na takto „hnusném“ a špatně osvětleném záběru se Super Night Shot aktivoval, ale k čemu by někdo proboha fotil tohle?

Líbí se vám tahle fotka? Nám také. Tu jsme však vyfotili s Huawei Mate 20 Pro. Samsung Galaxy S10e vám při tomto typu scény Super Night Shot jednoduše nenabídne (přitom by se to přímo nabízelo), jelikož jej detekuje na obyčejný Noční režim, kdy se vyfotí pouze jeden snímek, nikoliv více s rozdílnou expozicí.

Příliš tomuto kroku nerozumím – mnohem lepší by bylo, kdyby si uživatel tento režim mohl vybírat sám kdykoliv jej potřebuje (třeba právě na to svítící město či ulici, kde by to přišlo maximálně vhod), tak doufejme, že tohle Samsung opraví v některé z dalších softwarových aktualizací. Ze Super Night Shot režimu mám tedy zatím dost rozporuplné pocity; tam, kde bych jej využil jej použít nemohu, a u snímků, kde mi jej Optimalizátor scény aktivoval, je kvalita dost průměrná.

Pokud ale pominu proklamovaný Super Night Shot režim, řadí se fotoaparát Samsungu Galaxy S10+ opět na špičku. Pokud se o tomto modelu chcete dozvědět více, nezapomeňte si přečíst naši podrobnou recenzi.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
76 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments