TOPlist

OnePlus 11 má dostat Android 14 ještě tento měsíc. Google jej ale stále nemá hotový

Nové logo operačního systému Android
  • Smartphony OnePlus mají dostat Android 14 ještě tento měsíc
  • Google přitom stále ještě tento systém nedokončil
  • Spekuluje se o říjnovém vydání společně s novými Pixely

Ve světě Androidu poskytují nejlepší softwarovou podporu tři výrobci – Google, Samsung a OnePlus. Zatímco Google aktualizuje své Pixely nejrychleji, druhé dvě jmenované značky zase nabízejí rok velkých systémových aktualizací navíc. OnePlus se letos pokusí dohnat Google i v rychlosti – čínská firma totiž tento týden prozradila, kdy zahájí aktualizaci svých telefonů na Android 14.

OnePlus slibuje systém, který ještě není hotov

Značka OnePlus na svém blogu oznámila, že počínaje 25. zářím letošního roku začne na své telefony nasazovat stabilní verzi systému OxygenOS 14 se základy v Androidu 14, jako první se patrně dočká úřadující vlajkový model OnePlus 11. Ještě předtím má být spuštěný veřejný betatest na smartphonech OnePlus 11, OnePlus 11R a OnePlus Nord 3, pravděpodobně se tak stane v horizontu několika příštích dní.

Smartphone OnePlus 11 v zelené barvě

OnePlus tímto oznámením vzbudilo poměrně značný rozruch, neboť v brzkém termínu slibuje ostrou verzi systému, který stále ještě není dokončen. O tom, že vývoj Androidu 14 nejde podle plánu, jsme psali na konci srpna, od té doby se zřejmě problémy ještě více prohloubily – namísto očekáváné ostré verze nám Google v tomto týdnu naservíroval nové logo a grafiku, pár nových funkcí pro stávající verze a zcela nečekaně další betaverzi Androidu 14, tentokrát s označením Beta 5.3. Původně se přitom počítalo, že poslední bude Beta 4.0.

Obvykle přesný informátor Mishaal Rahman na síti X uvedl, že Google odložil vydání ostré verze o celý měsíc. Zatímco výrobci zařízení jej očekávali již v tomto týdnu, nové datum vydání je údajně stanoveno na 4. října, což je mimochodem termín, kdy budou představeny letošní Pixely 8 a 8 Pro. Tímto (neplánovaným) krokem by Google šel ve šlépějích Applu, který rovněž vydává nové hlavní verze iOS společně s novými iPhony.

Google prý odložení stabilní verze Androidu 14 oznámil výrobcům smartphonů až po optimistickém prohlášení OnePlus o vydávání nového systému koncem září – je tedy možné, že čínský výrobce bude muset svůj harmonogram na poslední chvíli změnit.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku