TOPlist

Rozlučte se s Material designem. Android mění logo a další grafiku

Nové logo operačního systému Android
  • Android opět mění své logo, opouští tak Material design
  • Robot ve znaku může měnit barvy dle potřeby a dostal 3D efekt
  • Změnou prošel také font, který je více zaoblený

Nejrozšířenější mobilní operační systém na světě Android se dočkal změny svého vizuálního stylu. Ta se odehrála společně s aktualizací populárního widgetu At a Glance, který uživatelům poskytuje celou řadu užitečných informací ve chvíli, kdy je zrovna podle mínění Googlu potřebují. Drobnou vizuální změnou ale prošly také aplikace pro zpřístupnění či některé aplikace v rámci Android Auto.

Nové logo opouští předchozí designovou filozofii

S očekávaným příchodem Androidu 14 se nicméně Google rozhodl pro úpravu vizuální identity jednoho ze svých nejúspěšnějších produktů. Nejde však o žádné velké změny, ale spíše o drobné úpravy. Jedna z nejvýraznějších se týká fontu, který je zaoblenější a více se přibližuje vlastnímu logu Googlu. Zajímavostí je také velké písmeno A ve slově Android – až doposud se totiž název systému psal oficiálně s malým písmenem na začátku.

Název Android doprovází také známý robot, konkrétně polovina jeho hlavy. Ta byla až dosud vyvedena v dvourozměrném provedení, avšak nyní se v Mountain View rozhodli přidat trojrozměrný efekt. Při různých příležitostech se také bude měnit barevné zpracování robota, podobně jako tomu je v případě domovské stránky vyhledávače. K oficiálnímu představení hotové verze Androidu 14 by mělo dojít 4. října, na kdy má společnost naplánovanou konferenci.

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku