Domů » Bleskovky » Novinky od Applu se představí 15. března: Dočkáme se iPhone 5se a iPadu Air 3?

Novinky od Applu se představí 15. března: Dočkáme se iPhone 5se a iPadu Air 3?

O tiskové konferenci Applu plánované na třetí březnový týden se hovořilo již dříve a dle nejnovějších informací je konkrétním datem 15. 3. Termín stále není potvrzen oficiálně a nelze tak vyloučit jeho změna, potažmo mohou novinky nakonec být představeny pouze prostřednictvím internetu, zatím se však jeví jako nejpravděpodobnější scénář. A na co že se příznivci Applu mohou těšit?

iPhone 5se

Nejnovější iPhony (recenze) oproti předchůdcům značně narostly a pro příznivce kompaktnějších smartphonů je tak v současnosti k dispozici pouze zastarávající iPhone 5s (recenze). Ten však v nabídce nahradí nový čtyřpalcový iPhone 5se, jenž dostane do vínku procesor Apple A9, lepší fotoaparáty, funkci Live Photo a v neposlední řadě také podporu technologie Apple Pay. Nad vzhledem zatím visí otazník, pravděpodobně však nebude příliš odlišný od Iphonu 5S. Totožná bude i cena a v našich podmínkách by to tak mělo znamenat 14 790 Kč za základní 16GB variantu, kterou doplní ještě 64GB verze.

 

iPad Air 3

Nová generace iPadu Air bude vůbec první inovací v portfoliu 9,7palcových iPadů od října 2014, kdy byl představen iPad Air 2. O výbavě toho zatím nevíme mnoho, avšak měl by obsahovat některé prvky výbavy z iPadu Pro. Konkrétně jde především o kvalitnější reproduktory a Smart Connector, tedy 3pinový konektor umožňující dobíjení a připojení příslušenství, například klávesnic. Úniky od jistého výrobce příslušenství také naznačují, že by měl jako vůbec první iPad mít u fotoaparátu přisvětlovací diodu.

Smart Connector na iPadu Pro

Novinky pro Apple Watch

15. březen by také měl znamenat oživení pro Apple Watch. Jednak po stránce softwaru, jednak v oblasti doplňků a to především řemínků. Sport edice se dočká nových barev, kovový „Milanese Loop“ dostane černou variantu, další řemínky přijdou ve spolupráci se značkou Hermès a k dispozici by měly být také nové materiály.

Apple Watch s koženým řemínkem Hermès

Je velmi pravděpodobné, že tento výčet nebude kompletní a Apple chystá ještě nějaká další oznámení. Na směrodatnější informace si však budeme muset počkat do března.

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
16 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments