Majitelé Samsungů, radujte se. Beta One UI 5.0 míří na Galaxy S22

samsung galaxy s22 barvy

Nadstavba One UI od Samsungu patří mezi ty nejlepší, které můžete na zařízeních s Androidem používat. Zákazníci korejské společnosti i tak vyhlížejí každou velkou aktualizaci s očekáváním, jaké změny tentokrát přinese. Podle informací serveru SamMobile se první z nich mohou těšit z prostředí One UI 5.0, které v beta verzi zamířilo na jejich smartphony Galaxy S22.

oneui50 1
Beta verze One UI 5.0 postaveného na Androidu 13 se objevila na prvních zařízeních v Německu

Aktualizace se podle dostupných informací šíří u našich západních sousedů pod označením S908BXXU2ZVH4. Hlavní novinkou je pochopitelně nová verze operačního systému Android 13, která v podání Samsungu přináší majitelům Galaxy S22 například rozšířené možnosti dynamických barev prostředí či vyskakovací okna žádající oprávnění pro aplikace. Samozřejmostí je srpnová bezpečnostní záplata, která velký update doprovází.Samsung Galaxy S22 Ultra recenzeNepřehlédněte

Takto bude vypadat prostředí One UI 5.0. Podívejte se na první obrázky

Kdy dorazí nová verze softwaru také do našich končin, není prozatím jisté, ovšem One UI 5.0 postaveném na Androidu 13 se jistě brzy dočkáme. S blížící se událostí Galaxy Unpacked, na které se nejspíš představí skládačky Fold 4 a Flip 4 společně s hodinkami Watch 5 a sluchátky Buds Pro 2, bude Samsung jistě chtít dostat betu One UI 5.0 mezi co nejširší okruh uživatelů. Aktuálně je beta verze k dispozici v Číně, Jižní Koreji, Německu, Polsku, Velké Británii, Indii a Spojených státech. Kutilové a technicky zdatní uživatelé ovšem mohou sáhnout po verzi z fóra XDA Developers a nainstalovat si beta verzi nového prostředí již nyní.

Autor článku
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku