Galaxy Z Fold 4 na nové fotografii. Zmenší se rýha v ohybu displeje?

Samsung galaxyzfold3 5g phantomblack galaxyzflip3 nahled

Od představení nových ohebných smartphonů od Samsungu nás zřejmě dělí necelé dva měsíce. Co se papírových parametrů týče, Galaxy Z Fold 4 a Z Flip 4 přinesou oproti svým předchůdcům pouze drobná vylepšení, ovšem ne všechna se dají vyčíslit. Otázkou například je, zda se inženýrům ze Soulu podaří posunout kupředu technologii ohebných displejů, kde zprvu dominovali, ale časem začali na konkurenty ztrácet.

Achillovou patou současných ohebných displejů je jejich měkkost a často i viditelné rýhy v místě přehybu. S prvním problémem si jmenovaný čebol patrně v letošním roce neporadí, ten druhý alespoň trochu zmírní. Alespoň to vyplývá z fotografie, kterou zveřejnil Ice Universe.Samsung Galaxy Z Fold 3 clanek 2Nepřehlédněte

Galaxy Z Fold 4 o sobě znovu dává vědět. Specifikace prozradil Geekbench

Ani Galaxy Z Fold 4 nedokáže rýhu v místě ohybu úplně skrýt, ale zjevně nebude tak výrazná. Z předchozích úniků totiž víme, že nový Fold dostane zbrusu novou konstrukci kloubu, tudíž toto nové řešení možná zvládne ohebný panel lépe podepřít, nebo jej účinněji v rozevřeném stavu napnout. Korejský gigant však očividně bude v této oblasti nadále zaostávat za ostatními, zejména za smartphonem Oppo Find N, kterému se podařilo ohyb eliminovat takřka úplně.Samsung Galaxy Z Flip3 5G 1Nepřehlédněte

Samsung Galaxy Z Flip 4 naživo. Ohyb displeje je téměř neviditelný

Galaxy Z Fold 4 bude nejspíš představen na začátku září. Mezi jeho hlavní novinky bude patřit vyšší výkon a lepší fotoaparáty.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku