Samsung Galaxy Z Flip 4 naživo. Ohyb displeje je téměř neviditelný

Samsung Galaxy Z Flip3 5G 1

V létě se uskuteční další Galaxy Unpacked, která bude věnována novým smartphonům s ohebnými displeji. Očekáváme příchod modelů Galaxy Z Fold 4 a Z Flip 4. Kromě toho bychom se měli dočkat i nových chytrých hodinek z Galaxy Watch 5. Korejský gigant každopádně není příliš úspěšný v utajování svých připravovaných novinek: po předčasném odhalení parametrů Galaxy Z Fold 4 a Z Flip 4 přichází první živé fotografie druhého jmenovaného.

Z obrázků je patrné hned několik věcí. Co se designu týče, nedojde na žádné velké mezigenerační změny – telefon pouze dostane výrazně tenčí a jednoduše vypadající kloub, takže bude mít v zavřeném stavu menší půdorysné rozměry. Mezera mezi oběma částmi telefonu v zavřeném stavu zůstane podobně široká.

Vnitřní displej vypadá podobně jako u minulé generace, avšak podle informátora IceUniverse se můžeme těšit na výrazně méně viditelné zvlnění v místě přehybu. Mírně naroste vnější displej, ale jeho schopnosti zůstanou plus minus stejné – stále se bude jednat o informační proužek s tím, že jakoukoliv složitější agendu bude nutné řešit rozevřením.

Galaxy Z Flip 4 si oproti minulé generaci polepší ve výkonu a ve výdrži. Podle posledních zvěstí dostane čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 a duální akumulátor se souhrnnou kapacitou 3 700 mAh. To ostatně potvrzují fotografie obou článků, z nichž jeden má kapacitu 2 555 mAh, druhý pak 1 040 mAh. Oproti Galaxy Z Flip 3 se bude jednat o 12% nárůst kapacity. Oba akumulátory budou pocházet ze závodu Samsung SDI.

S novými bateriemi se zrychlí i nabíjejí, strop bude 25 wattů. Nabíječku si ale dozajista budete muset zakoupit sami, korejský výrobce je již nějakou dobu do balení s dražšími telefony nepřidává.

Premiéra nových ohebných smartphonů od Samsungu by měla proběhnout 10. srpna letošního roku.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku