Galaxy Z Fold 4: unikly parametry příští skládačky od Samsungu

Galaxy Z Fold 4 1

Na konci letošního léta Samsung nejspíš představí novou generaci svých ohebných smartphonů. Stejně jako v minulých letech, i letos by měl vrcholný model představovat Galaxy Z Fold, tentokráte s číslovkou 4 na konci. Ten současný přinesl slušnou zásobu mezigeneračních vylepšení, zejména voděodolnost a podporu stylusu. Jaké novinky se chystají pro letošek?

Nutno podotknout, že v Soulu nejsou přeborníky v utajování informací a o jejich chystaných produktech většinou víme vše podstatné s poměrně znatelným předstihem. Proto se nelze divit, že už dnes internetem kolují poměrně podrobné specifikace Galaxy Z Fold 4. Jejich souhrn nyní přináší informátor Yogesh Brar.

Pokud se informace potvrdí, tak se můžeme těšit na evoluční posun kupředu snad ve všech klíčových oblastech. Form factor telefonu zůstane nezměněn, pouze se má lehce upravit poměr stran použitých displejů. Úhlopříčky nicméně zůstanou stejné – uvnitř 7,6″, venku 6,2″. V obou případech se má jednat o AMOLED panel s obnovovací frekvencí 120 Hz.Samsung Galaxy Z Fold 3 clanek 1Nepřehlédněte

Galaxy Z Fold 4 dostane jiné proporce než předchůdce. Jaké změny Samsung chystá?

Galaxy Z Fold 4 má pohánět nedávno představený čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1, telefon bude údajně nabízen ve dvou paměťových variantách – 12/256 a 16/512 GB. Samsung mezigeneračně vylepší i fotoaparáty, a to jak venku, tak uvnitř. Stejně jako loni bude vnitřní fotoaparát schovaný přímo za displejem, ovšem tentokrát se bude pyšnit rozlišením 16 megapixelů. Vnější selfie kamerka pak bude klasicky ve výřezu a bude disponovat rozlišením 10 megapixelů.

Hlavní fotoaparát na zádech bude tvořit univerzální sestava tří snímačů – hlavní s rozlišením 50 Mpx, širokoúhlý s rozlišením 12 Mpx a nakonec 12Mpx se schopností 3× optického přiblížení díky teleobjektivu. Dvojice akumulátorů v telefonu nabídne souhrnnou kapacitu 4 400 mAh, maximální nabíjecí výkon bude činit 25 wattů. O integrovaném stylusu Brar nehovoří, takže touhy po něm můžeme asi definitivně zchladit. Ostatně šachta pro něj by ještě víc ubrala na kapacitě akumulátoru, což by vedlo ke snížení výdrže na nabití.

Samsung Galaxy Z Fold 4 by se údajně měl začít vyrábět v červenci, přičemž slavnostní odhalení má proběhnout v srpnu. Bude prý představen společně s véčkem Galaxy Z Flip 4, s jehož klíčovými parametry by nás Brar měl seznámit ještě v průběhu tohoto týdne.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku