Samsung Galaxy Z Flip 4 navštívil benchmark a prozradil na sebe zajímavé věci

990 450 Samsung Galaxy Z Flip3

Příští generace skládacích smartphonů od Samsungu pravděpodobně dorazí letos v létě, tradičně se však některé informace objevují s předstihem. Nejnovější únik má na svědomí benchmark Geekbench, v jehož databázi se objevilo chystané véčko Galaxy Z Flip 4. Co o něm benchmark prozradil?

Galaxy Z Flip 4: pod taktovkou nového Snapdragonu?

Samsung Galaxy Z Flip 4 ponese kódové označení SM-F721U a kupředu jej prý požene dosud nepředstavený čipset s označením „taro“. Nejspíš se jedná o Snapdragon 8 Gen 1+, který by měl být odhalen někdy v příštích týdnech. Podle benchmarku má mít procesorová jednotka následující složení:

  • 1× supervýkonné jádro Cortex-X2 s taktem 3,19 GHz
  • 3× výkonná Cortex-A710 s taktem 2,75 GHz
  • 4× úsporná Cortex-A510 s taktem 1,8 GHz

Oproti základnímu Snapdragonu 8 Gen 1 by tak měly být navýšeny takty čtyř nejsilnějších jader. Telefon si z benchmarku odnesl velmi slušné skóre 1 277, respektive 3 642, avšak dá se předpokládat, že u finálního kusu tato čísla ještě narostou. Galaxy Z Flip 4 byl v testu dále vybaven 8 GB RAM a běžel na něm operační systém Android 12.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku