Galaxy Z Flip 4 v kompletním úniku. Jaká vylepšení Samsung chystá?

Samsung GalaxyZ Flip 3cream

Informátor Yogesh Brar v pondělí zveřejnil specifikace chystaného ohebného smartphonu Samsung Galaxy Z Fold 4 s tím, že ještě tento týden odtajní i jeho menšího sourozence Galaxy Z Flip 4. A protože sliby se mají plnit nejen o Vánocích, můžeme si dnes projít soupis těch nejdůležitějších parametrů.

Pokud jste se těšili na nějaké revoluční novinky, musíme vás zklamat. Alespoň ze soupisu parametrů je patrné, že Galaxy Z Flip 4 přinese pouze dílčí vylepšení na očekávaných místech, zejména v oblasti výkonu a výdrže. Telefon totiž bude pohánět nejnovější čipset Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 a dostane větší akumulátor s kapacitou 3 700 mAh (oproti původním 3 300 mAh). Baterii půjde nabíjet kabelem (až 25 watty), popř. bezdrátově (až 10 watty).

Vzhled a velikost zařízení zůstanou prakticky stejné, jedinou viditelnou změnou má být mírný nárůst úhlopříčky vnějšího displeje, a to z 1,9″ na 2,1″. Jeho okolí doplní dvojice 12Mpx fotoaparátů pro tvorbu klasických a širokoúhlých snímků. Vnitřní selfie kamerka najde svůj domov ve výřezu Super AMOLED displeje, který si ponechá úhlopříčku 6,7″, stejně tak i Full HD+ rozlišení a obnovovací frekvenci 120 Hz. Na něm přijdete do kontaktu s prostředím OneUI 4 naroubovaným na Android 12. Po vzoru modelové řady Galaxy S22 od Samsungu očekáváme dlouhou softwarovou podporu.

Galaxy Z Flip 4 bude dostupný ve dvou paměťových variantách – 8/128 GB a 8/256 GB, pravděpodobně bez možnosti rozšířit kapacitu úložiště paměťovou kartou. Premiéra se odehraje v průběhu letošních letních prázdnin.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku