Android 13 míří do finále. Google vydal poslední beta verzi

Google Pixel 6 recenze

Vývoj Androidu 13 zdárně spěje ke konci. Google včera vydal čtvrtou beta verzi systému, přičemž podle harmonogramu by se mělo jednat o vůbec poslední verzi určenou pro testování. Ta příští by tedy měla být finální.

harmonogram

Nové sestavení nepřináší žádné viditelné novinky. Poslední změny dorazily minulý měsíc s třetí betou, kterou zároveň doprovodila finální sada vývojářských nástrojů a emulátorů. Beta 4 pouze opravuje poslední nalezené chyby a plní roli kandidáta na ostrou verzi, která by podle Googlu měla dorazit v horizontu několika příštích týdnů. Jako první se můžeme těšit na nasazení na telefonech Google Pixel, později by se mělo dostat i smartphony ostatních značek.

Android 13 přinese spíše menší množství novinek: upravený vzhled ikon, novou aplikaci Peněženka, lepší zabezpečení, možnost měnit u aplikací výchozí jazyk či podporu nových standardů a protokolů (HDR video, Bluetooth LE Audio nebo MIDI 2.0 přes USB). Vývojáři zase dostanou nové možnosti při přizpůsobování aplikací na zařízení s většími obrazovkami.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku