Samsung Galaxy Watch 5 přinesou „rychlonabíjení“. Zrovna štědrý výkon ale nečekejte

samsung galaxy watch 5 nabijeni

Nové chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 5 mají být představeny již příští týden a mozaika úniků se pomalu, ale jistě dotváří. Naposledy dorazilo potvrzení předchozích spekulací o tom, že hodinky dostanou silnější nabíječku, svým způsobem rychlonabíječku s podporou výkonu 10 W (předchozí generace měly jen 5 W). Jak rychle se ale hodinky tímto výkonem nabijí?

Dle tipéra z Twitteru s přezdívkou @_snoopytech_ se nové Galaxy Watch 5 dobijí za 30 minut do 45 %, tedy skoro do poloviny. To znamená, že plné dobití by mohlo mezigeneračně nastat za cca poloviční čas. U hodinek Galaxy Watch 4 totiž Samsung přímo garantoval nabíjecí čas z 0 na 100 % za 110 minut.

Dobrou zprávou je, že Qi kolébku s podporou rychlého 10W nabíjení dostanete přímo v balení, byť adaptér do elektrické sítě pochopitelně ne. Galaxy Watch 5 však nebudou postrádat ani schopnost nabíjení na běžné Qi podložce, nebo třeba zádech vašeho smartphonu se schopností reverzního bezdrátového nabíjení. V takovém případě však nesmíte počítat s jakýmkoliv rychlejším nabíjením, než je základní 5W.

Pokud jde o další uniklé informace ohledně Galaxy Watch 5, očekává se zhruba stejný design i větší baterie a také cena by měla zůstat na úrovni 8 až 12 tisíc korun. Nové hodinky, vylepšenou verzi Pro nevyjímaje, mají být představeny již 10. srpna po boku nových skládaček Z Fold 4 a Z Flip 4.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku