Vzhled Samsung Galaxy Watch 5 odhalen! Hodinky přišly o ikonický prvek

samsung galaxy watch 5 unik 06

Očekávané chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 5 se ukázaly v celé své kráse, a to včetně vrcholné varianty Watch 5 Pro. Za grafickými návrhy, které prý vychází z reálného zařízení, stojí insider Evan Blass a server 91mobiles. Kromě základní verze v modrém, černém a bílém provedení jsme se dočkali také verze Pro v šedé a klasické černé barvě.

Na první pohled není rozdíl oproti Watch 4 nijak patrný. Pouzdro hodinek působí jako hliníkové, dýnko je skleněné. Dočteme se na něm, že displej má krýt safírové sklíčko. Dále je uvedeno, že zařízení disponuje LTE, GPS a odolností proti vodě do 5 ATM (50 metrů). Základní varianta Watch 5 bude k mání ve velikosti 44 mm a také 40 mm, uvádí zdroj.

Kromě toho se ale únik zmiňuje i o Watch 5 Pro, které již minimálně jednu výraznou změnu nabízí. Na první pohled si lze všimnout, že zmizela mechanická luneta, o čemž se hojně diskutovalo. Pokud materiály od Evana Blasse nelžou, fanoušci se budou muset spokojit s dotykovým ovládáním. Watch 5 Pro budou k mání ve velikosti 45 mm a upoutají pozornost hlavně dost tlustým tělem, ze kterého displej hodně vystupuje. 91mobiles se zmiňuje i o titanové variantě.

Nová řada chytrých hodinek od Samsungu by se měla představit na srpnovém Galaxy Unpacked, a to po boku nových skládacích telefonů Z Fold a Z Flip. Oficiální datum této konference však zatím nebylo zveřejněno.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku