Domů » Články » Zahraniční recenze iPhone Xs a Xs Max: majitelé iPhone X nemají důvod k přechodu

Zahraniční recenze iPhone Xs a Xs Max: majitelé iPhone X nemají důvod k přechodu

Světlo světa spatřily první zahraniční recenze iPhone Xs a Xs Max. Panuje mezi nimi výrazná shoda. Recenzenti napříč médii zmiňují pokrok v oblasti zvuku, který v porovnání s předešlým modelem X doznal znatelného vylepšení. Stejně tak se jim líbí vylepšený fotoaparát (první fotografie z iPhone Xs). Přesto se novináři shodují, že model Xs nenabízí téměř žádnou zásadní novinku, které by přiměla stávající majitele iPhone X (recenze) zakoupit nový model.

Aktualizováno: naši podrobnou recenzi a videopohled na iPhone Xs Max naleznete zde. Máme pro vás také videorecenzi levnějšího iPhone Xr.

iPhone Xs: recenze

Jestliže vlastníte starší model než iPhone X, budou pro vás nové telefony velkým krokem vpřed. Raději však počkejte na model Xr. Ten totiž z výbavy nabízí téměř vše podstatné, ale za výrazně nižší cenu.

Mají majitelé iPhone X důvod přejít na iPhone Xs? Zřejmě nikoliv (přehled rozdílů)

iPhone Xs a Xs Max: co o nich říkají zahraniční redakce?

Co o iPhone napsali jednotliví zahraniční novináři? Podle stanice CNBC jde o nejlepší telefony na trhu, to však k upgrade z iPhone X nestačí. „Jde o nejlepší telefony, jaké kdy Apple vyrobil. Když ale neberu v potaz velký displej u Xs Max, nenabízí telefon oproti svému předchůdci žádné výrazné novinky.

iPhone Xr se tak v tuto chvíli zdá zajímavější a cenově dostupnější volbou.“ Dále si redaktor chválí hlasité vestavěné reproduktory. Apple podle něj zapracoval na stereofonním zvuku, který se dokáže lépe přizpůsobit dané situaci. Pochvalu si vysloužila také voděodolnost a výdrž baterie.

I CNET radí vyčkat, jak si v hodnocení povede iPhone Xr. Hlavní pozitivum redaktor spatřuje ve vylepšeném fotoaparátu, který svého předchůdce strčí do kapsy. Zapomínat by se nemělo ani na rychlejší procesor, rychlejší rozpoznávání obličeje či podporu dvou SIM karet. Zkrátka na pokrok v mezích zákona.

Redaktora naopak příliš nepotěšila výdrž baterie, na které iPhone Xs vydrží pouze o trochu déle než loňský model. „I přes velmi vysokou cenu si musíte za leccos připlatit, ať už jde o velikost paměti, rychlou USB-C nabíječku či adaptér na sluchátka,“ dodává autor na adresu předraženého telefonu.

Lákadlem je vylepšený fotoaparát

Také server Mashable jen stěží hledal důvody, proč přecházet z iPhone X. Podle autora recenze by někoho mohl přesvědčit vylepšený fotoaparát a velký displej u modelu Xs Max. „Pokud vás však menší displej či o něco horší kamera netrápí, iPhone X vám vydrží další rok až dva, obzvlášť s aktualizací na iOS 12,“ zamýšlí se redaktor a na závěr dodává, že pokud se obejdete bez lepšího OLED displeje a druhé přední kamery, představuje iPhone Xr zajímavou alternativu ve spoustě barevných variantách.

Redaktor NY Times se domnívá, že potenciál zaujmout vidí především v modelu Xs Max. „V posledních letech jsem se vytrvale bránil trendu neustálého zvětšování displejů,“ píše na úvod. „Trávíme s telefonem tolik času a s obrovskými displeji nutně přichází kompromisy v podobě horší přenositelnosti a komfortu. Přiznávám se však, že iPhony Xs a Xs Max mě přiměly přemýšlet nad přechodem k větším displejům,“ píše novinář.

Xs Max si pochvaluje i recenzent z The Telegraph: „Xs je logickým vyústěním gigantismu chytrých telefonů. Má všechno; větší displej, větší baterku a pochopitelně také napáchá větší škody na vašem bankovním účtu. Nemůžu si pomoct, ale tento sloní telefon se mi prostě líbí.“

Velký technologický skok pro majitele starších iPhonů

Ne jinak je na tom také autor Tom’s Guide: „Je to šílenost. Nemluvím o ceně, ale o mamutím 6,5 palců velkém displeji iPhone Xs Max. Je to jako nosit v kapse miniaturní kino.“ Redaktor zmiňuje, že přejít ze starších modelů (jmenovitě třeba iPhone 7 nebo 6s) přinese uživatelům obrovský technologický skok.

Hardwarové parametry iPhone Xs
Systém: iOS 12
Rozměry: 143,6 x 70,9 x 7,7 mm, Hmotnost: 177 gramů
Čipset: Apple A12 Bionic, 7nm
RAM: 4 GB, Interní paměť: 64/256/512 GB, Pam. karta:
Displej: OLED, 5,8", Super Retina, 1125 × 2436 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 7 MP, f/2.2
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
, GPS:
, Konektor: Lightning
Baterie: 2658 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Že iPhone Xs majitelům X příliš mnoho nenabízí, si myslí i recenzent Tech Radaru. Lidem proto radí, aby věnovali pozornost modelu Xr, který se svými podstatně dražšími bratříčky sdílí řadu podobností. „iPhone Xs je pochopitelně nejlepší telefon, který kdy Apple vytvořil. To ostatně nikoho u vlajkové lodi nemůže překvapit. Otázkou však je, zda Apple inovoval dostatečně na to, aby byl telefon atraktivní pro majitele loňského modelu či konkurence. Podle mého názoru spíše ne, byť jde o skvělý přístroj,“ vysvětluje novinář webu Tech Radar.

Pokud vlastníte starší telefon než iPhone X, počkejte na model Xr, radí The Verge. Vlastníci loňského X nemusí upgradovat vůbec. Recenzent kladně hodnotí displej, reproduktory a výdrž baterie. Kamera se však podle něj nevyrovná Pixelu 2 od Googlu.

Hardwarové parametry iPhone Xs Max
Systém: iOS 12
Rozměry: 157,5 x 77,4 x 7,7 mm, Hmotnost: 208 gramů
Čipset: Apple A12 Bionic, 7nm
RAM: 4 GB, Interní paměť: 64/256/512 GB, Pam. karta:
Displej: OLED, 6,5", Super Retina, 1242 × 2688 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 7 Mpx, Full HD video
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
, GPS:
, Konektor: Lightning
Baterie: 3174 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Web WSJ souhlasí, že majitelé iPhone X mohou Xs přeskočit. Autor pouze dodává, že by zákazníci neměli věřit tvrzením, že Apple nabízí nejodolnější sklo na trhu. Během testování mu telefon upadl na dřevěný povrch a sklo prasklo.

Hardwarové parametry iPhone Xr
Systém: iOS 12
Rozměry: 150,9 x 75,7 x 8,3 mm, Hmotnost: 194 gramů
Čipset: Apple A12 Bionic, 7nm
RAM: 3 GB, Interní paměť: 64/128/256 GB, Pam. karta:
Displej: IPS LCD, 6,1", Retina, 828 × 1792 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 7 MPx, f/2.2
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
, GPS:
, Konektor: Lightning
Baterie: 2942 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
, Bezdrátové nabíjení:

Ze zahraničních recenzí vyplývá, že pro vlastníky loňského modelu nemá iPhone Xs příliš smysl. Novináři zákazníkům doporučují počkat, jak si povede levnější iPhone Xr, který se výbavou od dvojice prémiových telefonů zase tak moc neliší. Pokud nemáte hluboko do kapsy, stojí za zvážení i model Xs Max, a to především díky vynikajícímu displeji.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

12 komentářů

 1. Ad nadpis, každý rok, každý výrobce. Fakt takový plk novináře ještě baví? ?

  • No plk, hlavně je to pravda a výstižněji to snad ani napsat nejde. I když vlastně ta nová velikost 6,5” by pro mě důvod byl.

  • Nebo třeba DualSIM nebo třeba 2x větší kapacita úložiště nebo… Ale to to nejde. Ale o to, že vždy a všude je psáno, jak je nový model zbytečný, majitelé předešlého nemá proč update. CPU, GPU, Samsung, Apple, xyz, bla bla. Furt dokola:)

  • uni, takze ktory novy iPhone si kupis?

  • Já myslel, že každý fanoušek iPhonů, který chce dualSIM, si koupí v bazaru TCL :)

  • zipiik: tak ja bych treba do dvousimkove verze iPhonu sel (myslim te co se bude prodavat v cine) … cas od casu se hodi mit moznost pouzit krom hlavni simky jeste datovou pro danou zemi, kde neplati EU zakaz roamingu.

  • To bylo jen šťouchnutí do mentora. Chápu výhody dualSIM. Snad se u nás operátoři rozhoupou v podpoře eSIM.

  • Keď chce človek v dnešnej dobe dual-sim, tak určite nepôjde do nových iPhonov, ak teda nebýva v Číne alebo v USA.

  • Tony: pokud to neni podminka, tak proc ne. Na druhou stranu treba konecne nekdo (Apple) donuti ty nase operatory se zase trochu pohnout vpred a umet nabidnout i eSIM.

 2. No nevím teda. Mám firemní a svůj iPhone a nemám teda Xko, ale nemyslím si, že by nějaký „technologický“ skok by mě měl donutit k upgradu. Důvod je jednoduchý. Je to velký prostě na mě už. Velké rámečky snad asi největší co se dnes vidí a vyžraný displej. Pro mě začínají obsahovat iPhony víc negativ než pozitiv. Nevím co bude další phone, ale iPhone to evidentně asi nebude. Ještě počkám na testy foťáku z vícero stran. Někdo kdo to kupuje?

 3. copak nemate koule na vlastni recenze ?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).