Domů » Bleskovky » Takhle fotí iPhone Xs: podívejte se na první fotografie

Takhle fotí iPhone Xs: podívejte se na první fotografie

V rámci představení nových iPhonů jsme se dočkali i stručných prvních dojmů. Uživatelé si však ještě chvíli počkají. Předobjednávky startují úderem dnešní půlnoci a první nedočkavci si telefon osahají 21. září. Čeští zákazníci si musí vydržet ještě o něco déle, pokud nechtějí telefon kupovat v zahraničí. Už nyní si alespoň můžeme prohlédnout, jak nový iPhone skutečně fotí. Na internetu se objevily první snímky, které iPhonem Xs pořídil někdo jiný než zaměstnanci Applu. Konkrétně cestovatel a fotograf Austin Mann, který se s telefonem vypravil na ostrov Zanzibar.

Nové iPhony sice nenabízí žádné závratné inovace, i tak se ale vylepšovalo téměř na všech frontách včetně fotoaparátu. Apple slibuje ještě lepší portrétní snímky s rozmazaným pozadím či chytré HDR, které dokáže bez zpoždění zachytit snímky s vysokým dynamickým rozsahem. O chod telefonu se stará nový čip A12 Bionic, díky kterému má Apple podle svých slov ten nejlepší fotoaparát, jaký kdy ve svých telefonech nabídl.

Při pohledu na fotky, které Mann na cestě po Zanzibaru pořídil, si lze některých slibovaných vylepšení rozhodně povšimnout. Jinde jde naopak vidět, že má Apple stále kus práce před sebou. Pokud portrétovým režimem vyfotíte člověka, snímek bude velmi detailní včetně ostrých hran foceného subjektu. Podobně detailní je také fotka želvy. Naopak snímek průhledu ve skále, který svým tvarem připomíná medvěda, v portrétním režimu tak ostré hrany nenabídl. Zdá se, že zde bude muset Apple na své technologii ještě zapracovat.

Fotografiemi pořízenými iPhonem Xs se pochlubil také bývalý fotograf Bílého domu Pete Souza. Na snímcích zachytil především atmosféru Washingtonu.

 

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.
Subscribe
Upozornit na
guest
27 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments