Domů » Bleskovky » Mají majitelé iPhone X důvod přejít na iPhone Xs? Zřejmě nikoliv (přehled rozdílů)

Mají majitelé iPhone X důvod přejít na iPhone Xs? Zřejmě nikoliv (přehled rozdílů)

Apple včera představil tři nové iPhony, které spolu sdílí design nastolený výročním iPhonem X. Ten se dočkal svého přímého nástupce se jménem iPhone Xs a tak se logicky nabízí otázka, zda přináší tolik novinek, aby majitelé loňského uvažovali o výměně.

Výkon

Asi největší novinkou je výměna čipsetu Apple A11 Bionic za novější 7nanometrový A12 Bionic. Ten má mít až o 15 procent vyšší procesorový výkon, o 50 procent rychlejší grafický výkon a až o 50 procent nižší spotřebu. Kromě toho má nový osmijádrový Neural Engine, který zvládne zpracovat až 5 bilionů operací za vteřinu. Nutno však podotknout, že loňský čip v iPhone X má rovněž hromadu výkonu na rozdávání a dnešním dnem rozhodně nijak výrazně nezestárnul.

Rychlejší LTE

Do nového iPhonu byl instalován novější LTE modem, který konečně zvládne pracovat s teoretickou rychlostí až 1 Gbps.

Dual SIM

Když už je řeč o sítích, iPhone Xs lze konečně zakoupit ve variantě dual SIM. Bohužel varianta se dvěma fyzickými sloty na nano SIM bude dostupná pouze v Číně, ostatní verze budou jako sekundární kartu využívat eSIM, kterou však naši operátoři zatím nepodporují.

Displej

iPhone Xs má prakticky stejný 5,8″ OLED panel s totožným rozlišením jako jeho předchůdce. Novinkou má být údajně až o 60 procent lepší dynamický rozsah a odolnější krycí sklo.

Vyšší odolnost

A když už je řeč o odolnosti, nový iPhone Xs splňuje certifikaci IP68, takže má vydržet půlhodiny v hloubce 2 metrů.

Fotoaparát

Po hardwarové stránce se hlavní fotoaparát příliš nezlepšoval, pouze byl zvětšen hlavní čip (velikost pixelu 1,4 mikronu), sekundární snímač i optika nad oběma zůstává totožná. Nové jsou některé algoritmy pro zpracovávání fotografií, díky nimž je například možné dodatečně měnit rozostření pozadí. Poslední novinkou je chytré HDR, které umí fotografovat snímky s vysokým dynamickým rozsahem s nulovým zpožděním. Čelní fotoaparát zůstává 7megapixelový, rychlejší však má být TrueDepth kamerka obsluhující funkci Face ID.

Zvuk

Lepší zvuk mají údajně vyluzovat stereoreproduktory, kromě toho je iPhone Xs schopný natáčet zvuk ve stereu.

Úložiště

iPhone X byl nabízen s 64 a 256GB pamětí, iPhone Xs přidává navíc ještě variantu s 512GB úložištěm.

Výdrž na jedno nabití

V oblasti výdrže se prakticky nic nemění, Apple slibuje pouze půlhodinu provozu navíc (i přes výrazně efektivnější čipset).

Zlatá barva

Kromě původních dvou barev přibyla do nabídky ještě zlatá barevná varianta, se kterou bylo počítáno už u původního iPhone X, nakonec si ji Apple schoval až na letošek.

Hardwarové parametry iPhone Xs
Systém: iOS 12
Rozměry: 143,6 x 70,9 x 7,7 mm, Hmotnost: 177 gramů
Čipset: Apple A12 Bionic, 7nm
RAM: 4 GB, Interní paměť: 64/256/512 GB, Pam. karta:
Displej: OLED, 5,8", Super Retina, 1125 × 2436 px
Hlavní fotoaparát:
Druhý fotoaparát:
Třetí fotoaparát: , Přední kamera: 7 MP, f/2.2
Bluetooth: 5.0, Wi-Fi: 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 a 5 GHz), NFC:
Konektor: Lightning
Baterie: 2658 mAh Li-Ion, Rychlé nabíjení:
Bezdrátové nabíjení:

Cena

iPhone Xs stejně jako jeho předchůdce začíná na ceně 999 dolarů (u nás 29 990 korun). Pokud se vám výčet inovací zdá příliš skromný, a chcete ušetřit zakoupením původního iPhone X, z oficiálního eshopu Apple se vám to nepodaří, neboť jej gigant z Cupertina vyřadil z nabídky.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Subscribe
Upozornit na
guest
21 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments