Domů » Bleskovky » iPhone 5se a iPad Air 3: Kdy se dostanou na pulty obchodů?

iPhone 5se a iPad Air 3: Kdy se dostanou na pulty obchodů?

I když Apple ještě datum oficiálně nepotvrdil, s největší pravděpodobností uspořádá 15. března tiskovou konferenci, na níž odhalí čtyřpalcový iPhone 5se a tablet iPad Air 3. Podle nejnovějších informací má být start jejich prodeje naplánován krátce poté – v pátek 18. března.

iphone5se

Toto datum dává pro Apple velký smysl, neboť by se největší vlna prodejů vešla ještě do měsíce března a pomohla by tak ke zvýšení prodejů jablečných smartphonů a tabletů v prvním čtvrtletí letošního roku. Kalifornská firma už ve svých lednových odhadech naznačila, že v prvním kvartále očekává meziroční pokles tržeb (finanční výsledky), a zřejmě i první meziroční pokles prodejů iPhonů v historii. O čtyřpalcový iPhone by však mohl být velký zájem (více informací), byť dosažení loňské mety 61,1 milionů prodaných iPhonů v prvním čtvrtletí bude velmi obtížné.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments