Domů » Bleskovky » iPhone 5se by mohl být hit: Třetina aktuálně používaných iPhonů má 4″ displej

iPhone 5se by mohl být hit: Třetina aktuálně používaných iPhonů má 4″ displej

Letošní rok bude bohatý na jablečné telefony. Jejich největší úroda se odehraje tradičně na podzim, avšak již 15. března je očekáván příchod 4″ modelu označovaného jako iPhone 5se. Ten by mohl částečně oživit stagnující prodeje jablečných telefonů, neboť ne každý má zájem o současné modely s 4,7 a 5,5″ displeji.

iphone5se

Podle dat společnosti Mixpanel tvoří 4″ modely celkem 32,22 procent aktuálně používaných jablečných telefonů – 19,03 % patří iPhonu 5s, 7,53 % iPhonu 5 a 5,66 % plastovému modelu 5c. Jestliže většina jejich majitelů neprovedla upgrade kvůli velikosti displeje, může být chystaný iPhone 5se jasným kandidátem na nástupce.

iphonescreens-mixpanel

Pokud Apple dostane iPhone 5se na pulty obchodů ještě v březnu, může oddálit očekávaný první pokles prodeje svých telefonů od roku 2007. První prodejní vlna nových iPhonů bývá velmi silná a může se ve finančních výsledcích z aktuálního čtvrtletí pozitivně projevit a také překvapit, neboť analytici po oznámení predikcí očekávají spíše slabší čtvrtletí.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
23 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments