Domů » Bleskovky » Ve znamení čtyřek: Chystaný iPad Air 3 má dostat 4K displej, 4 GB RAM a 4 reproduktory

Ve znamení čtyřek: Chystaný iPad Air 3 má dostat 4K displej, 4 GB RAM a 4 reproduktory

I když oficiálně ještě nic potvrzené není, příští tisková konference Apple by se měla odehrát někdy v polovině měsíce března. Očekáváme představení nových modelů první generace Apple Watch, čtyřpalcový iPhone a také třetí generaci iPadu Air. Ten by měl navázat na iPad Pro a přinést jeho nadstandardní výbavu do menšího těla.

ipad-air-3-leak-engadget

Server Engadget zveřejnil schémata, z nichž jsou patrné rozměry a rozmístění prvků u chystaného tabletu. Velikostně má jít iPad Air 3 ve šlépějích svého předchůdce, má být pouze 0,1 mm širší a o 0,05 tenčí, což znamená, že bude zřejmě zajištěna kompatibilita se starším příslušenstvím. Zároveň však můžeme očekávat příslušenství nové, zejména kryt s vestavěnou klávesnicí, což dokazuje přítomnost 3pinového Smart konektoru na levé straně zařízení. Kromě něj by měl iPad Air 3 podporovat i stylus Apple Pencil.

accessoire-ipad-air3-ipad7-coque-protection-01

iPad Air 3 vy měl po vzoru iPadu Pro dostat i čtveřici reproduktorů a přisvětlovací diodu hlavního fotoaparátu, což dokazují nejen schémata serveru Engadget, ale i fotografie ochranného krytu, kterou zveřejnil server Nowhereelse.fr.

accessoire-ipad-air3-ipad7-coque-protection-02

Nový iPad si má dále vysloužit kapacitnější baterii, procesor A9X a údajně také 4 GB RAM a 9,7″ displej se 4K rozlišením. U poslední informace bychom ale byli zdrženlivější, neboť tak vysokým rozlišením nedisponuje ani iPad Pro s větší úhlopříčkou a Apple se obvykle za zbytečně vysokým rozlišením nehoní.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
19 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments