Domů » Články » IFA 2016: Přehled novinek a zajímavostí (video)

IFA 2016: Přehled novinek a zajímavostí (video)

Oficiální část veletrhu IFA 2016 pro veřejnost začala teprve včera, nicméně naše redakce už v Berlíně byla od středy, jelikož většina mobilních výrobců se své novinky rozhodla představit s mírným předstihem. Jako  první své trumfy odhalil Acer, který představil netradiční herní notebook se zakřiveným displejem, novou řadu konvertiblů, nejtenčí notebook na světě či sedmipalcový tabletofon s Androidem.

O několik hodin později své trumfy vyskládal také Asus. Kromě atraktivních chytrých hodinek ZenWatch 3 s Androidem Wear 2.0 odhalil také třetí generace notebooků ZenBook 3, konvertibilní počítače Transformer 3 a Transformer 3 Pro nebo multimediální tablet ZenPad 3S 10.

IFA 2016: Přehled novinek a zajímavostí

Středeční večer patřil Samsungu, který na Tempodromu v Berlíně představil třetí generaci chytrých hodinek Gear S3 se systémem Tizen a skvělou hardwarovou výbavou. Své novinky na večerní tiskové konferenci odhalilo také Lenovo – konkrétně jsme se dočkali tabletu Yoga Tab 3 Plus s osmnáctihodinovou výdrží, či modelu Miix 510, který chce konkurovat Surface Pro. Desetipalcový notebook Yoga Book zase zaujal revoluční dotykovou klávesnicí. Pod brandem Moto zde Lenovo prezentovalo smartphone Moto Z Play, jehož funkce lze rozšiřovat díky dalším modulům, a dočkali jsme se i trojice nových smartphonů řady K6 přímo pod křídly Lenova.

Čtvrteční dopoledne zahájila značka Huawei, která do Berlína přivezla novou modelovou řadu smartphonů Nova, 8,4″ tablet MediaPad M3 s 2k displejem či další dvě barevné varianty vlajkového modelu Huawei P9.

Krátce po obědě si tiskovou konferenci naplánovalo Sony; to představilo novou generaci kompaktního smartphonu Xperia X Compact se 4,6″ displejem a novou vlajkovou loď Xperia XZ. Své vůbec první smartphony představila značka TP-Link, která byla až doposud známá především výrobou síťových komponent. Modely Neffos se budou snažit zaujmout ve střední třídě.

Berlínské výstaviště ale i tentokrát nabízelo další technologické zajímavosti. Hodně bylo slyšet o virtuální realitě, dronech, sportovních trackerech a dalším příslušenství. A protože jsme vám jednotlivé novinky z mobilního světa v uplynulých dnech již představili, ve videu výše vám dáme nahlédnout do prostor výstaviště a expozic jednotlivých výrobců.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.