Domů » Bleskovky » TP-Link představil dva nové smartphony Neffos: Útok na střední třídu

TP-Link představil dva nové smartphony Neffos: Útok na střední třídu

Společnost TP-Link je známá především svými síťovými produkty jako jsou Wi-Fi routery, switche, přístupové body a další. Před časem se ovšem tato společnost vrhla i na výrobu smartphonů, které prodává pod značkou Neffos. Na právě probíhajícím veletrhu IFA odhalil TP-Link dva nové smartphony s označením Neffos X1 a Neffos X1 Max.

Neffos X1

i

Oba dva telefony jsou na první pohled velmi podobné. Základem je hliníkové tělo, které zajistí dobrou tuhost konstrukce. Model Neffos X1 je vybaven 5palcovým displejem s rozlišením HD (1280 × 720 pixelů). Výsledná jemnost tak činí 294 PPI, což není zrovna nejvyšší číslo.

Výpočetní výkon má na starosti čipset MediaTek Helio P10 s celkem 8 jádry Cortex A53. Čtyři z nich mohou běžet na frekvenci 1,8 GHz, druhá čtveřice je úspornější a jejich maximální takt dosahuje pouze 1 GHz. Smartphone dorazí ve dvou verzích, které se budou lišit kapacitou vnitřní paměti a také vnitřního úložiště. Levnější varianta nabídne 2 GB RAM a 16GB úložiště, náročnější zákazníci zvolí verzi se 3 GB RAM a 32GB úložištěm. Nechybí ani podpora paměťových karet formátu microSD, kterými si můžete kapacitu snadno navýšit.

e

Hlavní fotoaparát je vybaven 13megapixelovým senzorem a je doplněn o přisvětlující LED. Čelní selfie kamera je „pouze“ 5megapixelová. Kapacita akumulátoru je spíše zklamáním. Neffos X1 totiž nabízí pouze 2250mAh baterii.

Neffos X1 Max

a-phone2

Model s přídomkem Max je vybaven větším 5,5palcovým displejem s rozlišením FullHD (1080 × 1920 pixelů). Čipset je shodný jako v případě menšího sourozence, jen maximální takt je lehce vyšší – 2 GHz.

I Neffos X1 Max dorazí na trh ve dvou variantách lišící se kapacitou operační paměti a vnitřního úložiště. Tentokrát bude na výběr 3 nebo 4 GB operační paměti a 32 nebo 64GB úložiště. Podpora paměťových karet zůstala zachována. Oba fotoaparáty jsou opět shodné jako u menšího modelu.

video

Kapacita akumulátoru je již vyšší, přesto není 3000 mAh nijak oslnivá hodnota. Oba smartphony mají na zádech umístěnou čtečku otisků prstů a na boku speciální přepínač pro aktivaci tichého režimu. Pochvalu si zaslouží konektivita. Najdeme zde podporu všech českých LTE pásem a dvoupásmovou Wi-Fi. Výrobce vsadil na operační systém Android ve verzi 6.0 Marshmallow.

Neffos X1 a X1 Max budou dostupné v šedé a zlaté barvě. Cena menšího modelu začíná na 199 € (5400 Kč), za většího sourozence zaplatíte 249 € (6800 Kč). Zda se novinky objeví i na našem trhu, zatím není jasné.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

4 komentářů

 1. Designově paráda, HW také slušný ale u menšího to zabíjí baterie, mám u svého smartu 2300 mAh tedy prakticky to samé a je to znát, při aktivních datech nebo WiFi ty procenta letí dolu a je to denní mobil, při troše snahy dva.

 2. Neskutečné, až tp-link dokázal přijít s tím, co mi na Android tlfonech tolik chybí, s hw přepínačem mute/unmute. Pro mě je to jedna z nej vychytávek iPhonů.

  • Zdeněk Beran

   Obdobné tlačítko má i OnePlus 2 a 3.

  • Craftmanek (neregistrovaný)

   jako nevím, ale tuto funkci má snad každej android telefon. Stačí chvíli držet tlačítko dolu a automaticky se ztlumí a opačně.. jen je na to o jedno tlačítko méně …

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).