Samsung Gear S3 oficiálně: Chytré hodinky s Tizenem, GPS a skvělou výbavou

Samsung Gear S3

Samsung dnes v Berlíně představil další generaci chytrých hodinek Gear S3, které lákají na atraktivní design v čele s kruhovým displejem, skvělou hardwarovou výbavou či operační systém Tizen. Na výběr bude celkem ze dvou modelů (frontier & classic), které se od sebe liší designem, výbava zůstává stejná.

gear3

Samsung Gear S3 se pyšní stupněm krytí IP68, což v praxi znamená, že jsou odolné vůči vniknutí prachu a vody (max. hloubka 1,5 metru po dobu 30 minut). Velkým lákadlem bude kruhový Super AMOLED displej s úhlopříčkou 1,3″ a rozlišením 360 x 360 px (jemnost 278 ppi), který navíc chrání ochranné sklo Gorilla Glass SR+, takže jej hned tak nepoškrábete. Gear S3 jsou vůbec prvním oficiálně představeným zařízením s tímto typem ochranného skla.

Videopohled z Berlína

Samsung Gear S3: První dojmy z Berlína (IFA 2016)

Nenechte si ujít naše další videopohledy a přihlaste se k odběru našeho YouTube kanálu

Displej se rovněž pyšní funkcí Always On, která naplno využívá výhod Super AMOLED panelu a která umí zobrazovat nejen barevné ciferníky (16 milionů barev), ale samozřejmě i notifikace a další události. Na displej je skutečně radost pohledět a díky použitému rozlišení je obraz velice jemný. Displej obepíná otočná luneta, která slouží stejně jako v minulé generaci k ovládání systému.

Samsung Gear S3 frontier

Příjemná je také celková hmotnost hodinek – samotné tělo bez řemínku váží 57 gramů u varianty classic, případně 62 gramů u verze frontier. Rozměry jsou u obou modelů stejné – 46 x 49 x 12,9 mm. Samotná šířka řemínku je 22 milimetrů a lze jej u obou modelů vyměnit za jakýkoliv jiný.

https://www.youtube.com/watch?list=PLTHa7qutpLjDluKboC-ZM2PzJAXvbc_tF&v=X8ytU1zGEWY

Královská konektivita & GPS v základu

Komunikaci s telefonem zajišťuje Bluetooth ve verzi 4.2, případně je k dispozici Wi-Fi 802.11 b/g/n a NFC. Velkou pochvalu si výrobce zaslouží za integrovaný GPS modul, který oceníte nejen při sportovních aktivitách. Ve světě se bude prodávat ještě verze frontier se slotem na nanoSIM kartu, v České republice s ní ale nepočítejme.

Samsung Galaxy S3 classic

Pro potřeby operačního systému Tizen 2.3.2 je k dispozici 768 MB RAM a 4 GB úložného prostoru. Už u loňské generace jsme chválili rychlost a reakce systému, a stejné je to i u Gear S3. Prostředí je svižné a snadno se v něm zorientujete. Kapacita vestavěné baterie je 380 mAh a příjemné je, že se hodinky dobíjejí bezdrátově skrze dodávanou „kolébku“.

  Samsung Gear S3
Model Gear S3 frontier Gear S3 classic
Bluetooth Bluetooth 4.2, LTE Bluetooth 4.2
Displej 1,3″ kruhový Super AMOLED, 360 x 360 px, 278 ppi, barevný, Always On Display, Corning Gorilla Glass SR+
Aplikační procesor Dual core, 1,0 GHz
Operační systém Platforma založená na operačním systému Tizen 2.3.2
Velikost 46 x 49 x 12,9 mm, 62 gramů 46 x 49 x 12,9 mm, 57 gramů
Pásek 22 mm 22 mm
Paměť 4 GB interní paměť, 768MB RAM

Hodinky jsou kompatibilní s telefony s operačním systémem Android 4.4 a vyšší, o podpoře iPhonů zatím nemáme informace, ale spekuluje se, že by ji jihokorejský gigant v brzké době měl přidat.

Na českém trhu by se Samsung Gear S3 měly objevit v průběhu října, cena pro Evropu je stanovena na 399 eur. Na českém trhu by se hodinky měly prodávat za 10 990 Kč včetně DPH, nicméně tato cena zatím ještě není oficiální.

Autor článku
Jiří Hrma
image/svg+xml
+

Kapitoly článku