Sledujte nás na YouTube

Gorilla Glass SR+: I nositelná elektronika si zaslouží gorilí ochranu

Společnost Corning představila na veletrhu IFA nové odolné sklíčko Gorilla Glass SR+, které je určeno výhradně do nositelných zařízení, jako jsou náramky a chytré hodinky. Společnost tvrdí, že toto ochranné sklíčko nabídne srovnatelnou ochranu proti poškrábání ve srovnání s alternativními luxusními materiály (patrně myšlen safír), a přitom má mít až o 70 procent lepší odolnost vůči nárazu.

gorilla

Nová Gorilla také nabídne o 25 procent menší odrazivost povrchu, což zabezpečí zvýšenou čitelnost a snížené nároky na jas displeje. Corning je připraven na masovou produkci, s novým sklíčkem se setkáme již s nadcházející generací chytré nositelné elektroniky. Prvním zařízením, které nového skla využívá, jsou včera představené hodinky Samsung Gear S3 (více informací).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *