Domů » Bleskovky » Gorilla Glass SR+: I nositelná elektronika si zaslouží gorilí ochranu

Gorilla Glass SR+: I nositelná elektronika si zaslouží gorilí ochranu

Společnost Corning představila na veletrhu IFA nové odolné sklíčko Gorilla Glass SR+, které je určeno výhradně do nositelných zařízení, jako jsou náramky a chytré hodinky. Společnost tvrdí, že toto ochranné sklíčko nabídne srovnatelnou ochranu proti poškrábání ve srovnání s alternativními luxusními materiály (patrně myšlen safír), a přitom má mít až o 70 procent lepší odolnost vůči nárazu.

gorilla

Nová Gorilla také nabídne o 25 procent menší odrazivost povrchu, což zabezpečí zvýšenou čitelnost a snížené nároky na jas displeje. Corning je připraven na masovou produkci, s novým sklíčkem se setkáme již s nadcházející generací chytré nositelné elektroniky. Prvním zařízením, které nového skla využívá, jsou včera představené hodinky Samsung Gear S3 (více informací).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *