Domů » Bleskovky » Lenovo Yoga Book odkrývá tajemství své revoluční dotykové klávesnice

Lenovo Yoga Book odkrývá tajemství své revoluční dotykové klávesnice

Společnost Lenovo představila na veletrhu IFA neotřelý desetipalcový notebook Yoga Book (více informací), který na místo standardní mechanické klávesnice používá dotykovou plochu. Toto řešení umožnilo výrobci snížit tloušťku zařízení na minimum (9,6 mm), a navíc přidává tomuto notebooku nové možnosti ovládání. Lenovo nyní na svých stránkách poodkrylo, jak byla spodní strana zařízení obsahující virtuální klávesnici navržena.

Lenovo-Yoga-Book-5

Díky dotykové ploše namísto mechanických kláves se Lenovu podařilo stlačit tloušťku spodní části na pouhých 5,55 mm, což je o 60 procent méně než u standardních notebookových klávesnic. Základním materiálem tenkého šasi je slitina hořčíku a hliníku, která má vysokou úroveň pevnosti v tahu.

Lenovo-Yoga-Book

V tomto těle je pak umístěno následujících pět vrstev se souhrnnou tloušťkou 4 mm:

  1. Ochranné sklo Gorilla Glass s antireflexní vrstvou a matnou úpravou pro lepší zkušenost z psaní dotykovým perem
  2. Dotyková vrstva rozpoznávající psaní na virtuální klávesnici
  3. Membrána s podsvícením pro virtuální klávesy
  4. EMR film poháněný technologií Wacom sloužící k rozpoznávání ručního psaní skutečným perem
  5. Základní deska s čipsetem, paměťmi a akumulátorem

Halo-Keyboard

Yoga Book má také velmi tenký displej s tloušťkou 2,15 mm, hlavní reproduktor je pouze o 1 mm tlustší. Celkově má displejová část tloušťku 4,05 mm, lví podíl na celkové tloušťce zařízení má i nový pant tvořený 130 mechanickými částmi. Konstrukce má vydržet 25 tisíc otevření a zavření.

Lenovo-Yoga-Book-cover

Lenovo Yoga Book je rozhodně zajímavý koncept, avšak až reálné prodeje odhalí, zda se jedná o slepou vývojovou větev či o budoucnost přenosných počítačů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
11 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments