Domů » Bleskovky » Experiment nebo budoucnost? Lenovo Yoga Book má dotykovou plochu místo klávesnice

Experiment nebo budoucnost? Lenovo Yoga Book má dotykovou plochu místo klávesnice

Společnost Lenovo dnes na veletrhu IFA představila pozoruhodné zařízení pojmenované Yoga Book. Na první pohled vypadá jako klasický desetipalcový laptop, ovšem na základně zcela chybí mechanická klávesnice; ta je nahrazena velkou dotykovou plochou, která reaguje na různé úrovně tlaku. Tuto plochu lze použít i jako klávesnici, stačí stisknout jedno tlačítko a na černé ploše se objeví podsvícená písmenka. Klávesnice při psaní poskytuje vibrační odezvu, překlepy eliminuje prediktivní slovník.

lenovo-yoga-book-launch

Toto neotřelé řešení lze využít zejména pro ruční psaní či kreslení, které je skrze dotykovou plochu zároveň převáděno do digitální podoby. K psaní poslouží přiložený stylus Wacom, který není potřeba nabíjet, případně lze přes dotykovou plochu položit papír a psát obyčejnou tužkou.

Lenovo Yoga Book Product Tour

Vysokou výdrž nabídne i samotný Yoga Book, na jedno nabití vydrží až 15 hodin. Může za to především nenáročný čipset Intel Atom x5, který doprovází 4 GB operační paměti. Data se ukládají do 64GB vnitřní paměti.

lenovo-yoga-book-launch-2

Displej zařízení má úhlopříčku 10,1″ a Full HD rozlišení, je možné jej přetočit o 360° a používat zařízení jako tablet. Hmotnost celku je 0,69 kg, v zavřeném stavu má pak zařízení tloušťku 9,6 mm.

Lenovo Yoga Book přijde na trh ve verzi s Androidem i Windows 10. První jmenovaná bude stát 499 USD (12 200 korun bez DPH), druhá o 50 USD více (asi 13 400 korun bez DPH). Datum uvedení do prodeje zatím neznáme.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).