Domů » Bleskovky » Moto Z Play překvapí! Tenké tělo, 50hodinová výdrž a přídavný modul s 10x optickým zoomem

Moto Z Play překvapí! Tenké tělo, 50hodinová výdrž a přídavný modul s 10x optickým zoomem

Společnost Lenovo dnes na své tiskové konferenci v rámci veletrhu IFA v Berlíně představila nový přírůstek do smartphonové řady Moto Z – standardní model a jeho odolnou verzi Force (více informací) doplňuje model střední třídy s přízviskem Play.

moto

Designově jde novinka ve šlépějích svých bratříčků, což je čistě účelný krok – přináší podporu stejného modulárního příslušenství MotoMods. To se připojuje k pinům při spodní straně zad, na horní straně pak nalezneme výrazně vystupující čočku hlavního fotoaparátu s rozlišením 16 Mpx. Čelní kamerka nabídne rozlišení 5 Mpx, kromě ní se na čelní straně nachází pod displejem i čtečka otisků prstů. I když je tělo poměrně tenké, ukrývá se v něm baterie s kapacitou 3 510 mAh, která má zajistit až 50 hodin života.

moto

Tento údaj zajišťuje o trochu horší výbava, než jakou disponují modely Moto Z a Z Force. 5,5″ IPS má „pouze“ Full HD rozlišení, telefon pohání slabší čipset Qualcomm Snapdragon 625. Tomu jsou k ruce 3 GB RAM, pro ukládání dat slouží vnitřní paměť o kapacitě 32 GB, případně prostor na paměťové kartě. Nabíjení baterie je realizováno skrze USB-C konektor, výjimečně nechybí ani standardní sluchátkový jack.

moto-z-play-droid-specsexpanded-vzw

Moto Z Play disponuje kompletní bezdrátovou konektivitou, nechybí podpora všech „našich“ frekvencí LTE, ani NFC. Telefon je opatřen nanopovlakem, který má odpuzovat vodu, operačním systémem je Andriod 6.0.1 Marshmallow.

Hasselblad True Zoom

Společně s Moto Z Play Lenovo představilo i nový Mod, který výrazně rozšíří fotografické schopnosti telefonů Moto Z. Hasselblad True Zoom disponuje vlastním 12Mpx fotočipem, před nímž je umístěna optika se schopností 10násobného optického zoomu. Na těle se dále nachází xenonový blesk.

Moto_Hasselblad_HERO_819x517

Cena a dostupnost

Telefon Lenovo Moto Z Play bude dostupný na americkém trhu již v září, verze bez úvazku přijde na cca 450 dolarů (asi 11 tisíc korun bez DPH). Zájemci o příslušenství Hasselblad True Zoom si budou muset připlatit dalších 250 dolarů (asi 6 100 korun bez DPH). O dostupnosti na našem trhu nemáme prozatím žádné informace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).