Domů » Bleskovky » Acer Spin: Nová řada konvertiblů v sobě skrývá světového rekordmana v nízké tloušťce

Acer Spin: Nová řada konvertiblů v sobě skrývá světového rekordmana v nízké tloušťce

Společnost Acer na veletrhu IFA v Berlíně představila novou řadu konvertibilních zařízení Spin; jedná se o notebooky, jejichž displeje lze po vzoru konvertiblů Lenovo Yoga přetáčet kolem klávesnice. Řada Spin je rozdělená do čtyř podkategorií – Spin 7, 5, 3 a 1, z nichž by si měl vybrat opravdu každý.

Spin 7

Notebook Spin 7 se může pyšnit titulem nejtenčí konvertibl na světě – v nejširším místě má tloušťku 10,98 mm; nízká je i hmotnost 1,2 kg. Zařízení disponuje 14″ Full HD displejem, který kryje ochranné sklo Gorilla Glass. Tělo konvertiblu je vyrobeno z matného hliníku, který je na několika místech, např. v okolí rozměrného skleněného touchpadu, broušený diamantem.

Spin 7_05

Notebook nabízí vysoký výkon zajištěný novou generací procesorů Intel Core, která se může opřít až o 8 GB operační paměti. Pro ukládání dat bude sloužit rychlé 256GB SSD úložiště. Na těle notebooku se nachází dvojice USB-C portů (USB 3.1), z nichž jeden má sloužit i pro nabíjení baterie, která má zajistit až osmihodinovou výdrž. Acer Spin 7 bude k dispozici v říjnu za cenu začínající na 39 990 korunách.

Spin 7_06

Spin 5

Malé a kompaktní notebooky Spin 5 jsou vybaveny 13,3″ displeji a lze je ovládat volitelným perem Acer Active Pen s Windows Ink. Pro vysoký výkon jsou notebooky Spin 5 osazeny až 7. generací procesorů Intel Core, až 16 GB rychlé paměti DDR4 a až 512GB SSD pro rychlý start počítače i přenos dat.

Spin 5_05

Spin 5 se může pochlubit až desetihodinovou výdrží na baterii pro celodenní produktivní práci na dotykovém 13,3″ Full HD displeji. Tělo zařízení je vyrobeno z broušeného hliníku se strukturou tkaniny, která má odolávat ulpívání otisků. Acer Spin 5 dorazí na náš trh v říjnu za cenu startující na 16 990 korunách.

Spin 3

Nenechte se zmást nižším číslem v názvu, řada Spin 3 zahrnuje největší zařízení nové rodiny. Konvertibly Spin 3 mají 15,6″ displeje s HD nebo Full HD rozlišením, čipsety Intel Core 6. generace a až 12 GB operační paměti DDR4.

Spin-3_05

Notebook se může pochlubit dvěma úložišti (až 256 GB u SSD, případě 1 TB u klasických pevných disků) a podsvícenou ergonomickou klávesnicí se zdvihem 1,6 mm. Výdrž notebooku má být až 9,5 hodiny. Acer Spin 3 má dorazit na náš trh v září za cenu začínající na 17 990 korunách.

Spin 1

Poslední z rodiny nových Spinů jsou „studentské“ modely Spin 1, které mají nabídnout vysokou výdrž na baterii a dostačující výkon zajištěný nejnovějšími procesory Intel Pentium a Celeron. Zařízení Spin 1 budou nabízena ve dvou úhlopříčkách displeje – 11,6 a 13,3″, v obou variantách s Full HD rozlišením a volitelným dotykovým ovládáním s podporou Windows Ink. Acer Spin 1 má dorazit na náš trh v listopadu za cenu startující na 8 490 korunách.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. QNX (neregistrovaný)

  Hrany brúsené diamantom je nejak poznať od hrán brúsených čímkoľvek iným?

  • jemnopriezysko (neregistrovaný)

   ty to nepoznaš ? vždyt tam je dijamantovej prach , co to nerozeznaš,gdybi to řezali například vodou by to bilo hnusní a vostrí jak običejni applje

 2. pet (neregistrovaný)

  lidi chteji male ramecky a malou vahu a ne priblblou nizkou tloustku!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. Ip Man (neregistrovaný)

  jemnopriezysko (neregistrovaný) já pevně doufám že jdeš zítra do školy do první třídy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *