Domů » Bleskovky » Acer Spin: Nová řada konvertiblů v sobě skrývá světového rekordmana v nízké tloušťce

Acer Spin: Nová řada konvertiblů v sobě skrývá světového rekordmana v nízké tloušťce

Společnost Acer na veletrhu IFA v Berlíně představila novou řadu konvertibilních zařízení Spin; jedná se o notebooky, jejichž displeje lze po vzoru konvertiblů Lenovo Yoga přetáčet kolem klávesnice. Řada Spin je rozdělená do čtyř podkategorií – Spin 7, 5, 3 a 1, z nichž by si měl vybrat opravdu každý.

Spin 7

Notebook Spin 7 se může pyšnit titulem nejtenčí konvertibl na světě – v nejširším místě má tloušťku 10,98 mm; nízká je i hmotnost 1,2 kg. Zařízení disponuje 14″ Full HD displejem, který kryje ochranné sklo Gorilla Glass. Tělo konvertiblu je vyrobeno z matného hliníku, který je na několika místech, např. v okolí rozměrného skleněného touchpadu, broušený diamantem.

Spin 7_05

Notebook nabízí vysoký výkon zajištěný novou generací procesorů Intel Core, která se může opřít až o 8 GB operační paměti. Pro ukládání dat bude sloužit rychlé 256GB SSD úložiště. Na těle notebooku se nachází dvojice USB-C portů (USB 3.1), z nichž jeden má sloužit i pro nabíjení baterie, která má zajistit až osmihodinovou výdrž. Acer Spin 7 bude k dispozici v říjnu za cenu začínající na 39 990 korunách.

Spin 7_06

Spin 5

Malé a kompaktní notebooky Spin 5 jsou vybaveny 13,3″ displeji a lze je ovládat volitelným perem Acer Active Pen s Windows Ink. Pro vysoký výkon jsou notebooky Spin 5 osazeny až 7. generací procesorů Intel Core, až 16 GB rychlé paměti DDR4 a až 512GB SSD pro rychlý start počítače i přenos dat.

Spin 5_05

Spin 5 se může pochlubit až desetihodinovou výdrží na baterii pro celodenní produktivní práci na dotykovém 13,3″ Full HD displeji. Tělo zařízení je vyrobeno z broušeného hliníku se strukturou tkaniny, která má odolávat ulpívání otisků. Acer Spin 5 dorazí na náš trh v říjnu za cenu startující na 16 990 korunách.

Spin 3

Nenechte se zmást nižším číslem v názvu, řada Spin 3 zahrnuje největší zařízení nové rodiny. Konvertibly Spin 3 mají 15,6″ displeje s HD nebo Full HD rozlišením, čipsety Intel Core 6. generace a až 12 GB operační paměti DDR4.

Spin-3_05

Notebook se může pochlubit dvěma úložišti (až 256 GB u SSD, případě 1 TB u klasických pevných disků) a podsvícenou ergonomickou klávesnicí se zdvihem 1,6 mm. Výdrž notebooku má být až 9,5 hodiny. Acer Spin 3 má dorazit na náš trh v září za cenu začínající na 17 990 korunách.

Spin 1

Poslední z rodiny nových Spinů jsou „studentské“ modely Spin 1, které mají nabídnout vysokou výdrž na baterii a dostačující výkon zajištěný nejnovějšími procesory Intel Pentium a Celeron. Zařízení Spin 1 budou nabízena ve dvou úhlopříčkách displeje – 11,6 a 13,3″, v obou variantách s Full HD rozlišením a volitelným dotykovým ovládáním s podporou Windows Ink. Acer Spin 1 má dorazit na náš trh v listopadu za cenu startující na 8 490 korunách.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. QNX (neregistrovaný)

  Hrany brúsené diamantom je nejak poznať od hrán brúsených čímkoľvek iným?

  • jemnopriezysko (neregistrovaný)

   ty to nepoznaš ? vždyt tam je dijamantovej prach , co to nerozeznaš,gdybi to řezali například vodou by to bilo hnusní a vostrí jak običejni applje

 2. pet (neregistrovaný)

  lidi chteji male ramecky a malou vahu a ne priblblou nizkou tloustku!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. Ip Man (neregistrovaný)

  jemnopriezysko (neregistrovaný) já pevně doufám že jdeš zítra do školy do první třídy.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).