Domů » Bleskovky » Asus ZenWatch 3 oficiálně: Kruhová elegance s Android Wear 2.0

Asus ZenWatch 3 oficiálně: Kruhová elegance s Android Wear 2.0

Společnost Asus dnes v rámci veletrhu IFA představila již třetí generaci svých chytrých hodinek ZenWatch. Oproti předchozím modelům přichází novinka s výrazně odlišným designem, který má na svědomí sázka na kruhový displej.

zenwatch

Ten je zasazen do těla ze šperkařské nerezové oceli 316L ve stříbrné, zlaté nebo černé barvě, přičemž okraj displeje je zvýrazněn po obvodu růžovým prstencem. Tloušťku hodinek se podařilo srazit pod 1 cm, jsou tedy tenčí než Huawei Watch či Moto 360. Hodinky se pyšní odolností IP67, takže by jim nemělo vadit krátké ponoření do vody. Displej chráněný sklem Gorilla Glass 3 má průměr 1,39 palce a rozlišení 400 × 400 pixelů.

Time-Honored Craftsmanship, Smart Customization - ZenWatch3 | ASUS

ZenWatch 3 pohání nový čipset Snapdragon Wear 2100, který má být velmi efektivní – Asus slibuje dva dny výdrže. Dobíjení 341mAh baterie probíhá skrze magneticky připojitelnou kolébku, přičemž díky technologii HyperCharge lze dosáhnout 60 procent za pouhou čtvrthodinu. Čipsetu je k ruce 512 MB operační paměti, vnitřní úložiště poskytne prostor pro 4 GB dat.

Hodinky pohání platforma Android Wear ve verzi 2.0, Asus ji dovybavil padesátkou vlastních ciferníků, které bude možné upravovat v aplikaci FaceDesigner pro Android. Asus se pyšní velmi přesným krokoměrem, přítomnost snímače srdečního tepu potvrzenou nemáme, stejně tak nevíme, zda je přítomen senzor polohy.

Asus hodlá své první kruhové hodinky prodávat za 229 EUR (asi 6 200 korun), datum uvedení na trh v tiskové zprávě zmíněn nebylo.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. robo (neregistrovaný)

    s tym android wear 2.0 sme si isti? stale je vonku iba preview…

  2. Martin Alexandr

    Líbí :) jen škoda že nepůjdou připojit k Windows 10m :-/ jinak bych koupil :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).