Domů » Bleskovky » Lenovo K6, K6 Power a K6 Note: Střední třída ve slušivém kovovém brnění

Lenovo K6, K6 Power a K6 Note: Střední třída ve slušivém kovovém brnění

Společnost Lenovo na veletrhu IFA nepředstavila pouze smartphone Moto Z Play, ale přihodila i několik smartphonů, které nemají nic společného s někdejší mobilní divizí Motoroly. Každý z nové trojice smartphonů řady K6 nabídne atraktivní kovové tělo, čtečku otisků prstů, reproduktory s certifikací Dolby Atmos, podporu LTE a dual SIM a výpočetní hardware střední třídy postavený na čipsetu Qualcomm Snapdragon 430 (osm jader Cortex-A53). Ve všech třech případech je operačním systémem Android 6.0 Marhsmallow

Lenovo K6

Základní model K6 nabídne pětipalcový Full HD displej, 2 GB RAM a vnitřní paměť o volitelné kapacitě 16 nebo 32 GB, přičemž je ještě možné rozšíření paměťovou kartou. Hlavní fotoaparát je připraven tvořit 13Mpx snímky, pro selfies je určena čelní 8Mpx kamerka. Energii telefonu dodává akumulátor s kapacitou 3 000 mAh, nabíjení obstarává microUSB konektor.

k6

Lenovo K6 Power

Specialitou modelu K6 Power má být vysoká výdrž, takže dostal do vínku baterii o kapacitě 4 000 mAh. Ostatní výbava je prakticky poplatná základnímu modelu, jen varianta se 32GB vnitřní pamětí dostala o 1 GB RAM navíc.

k6 power

Lenovo K6 Note

Poslední z trojice dostal větší, 5,5″ Full HD displej, a díky většímu tělu se do něj veška baterie s kapacitou 4 000 mAh. Telefon pohání taktéž Snapdragon 430, avšak spárovaný se 3 nebo 4 GB RAM. Vnitřní rozšiřitelné úložiště má kapacitu 32 GB, rozlišení hlavního fotoaparátu narostlo na 16 Mpx.

k6 note

Cena a dostupnost

Základní Lenovo K6 by mělo dorazit na trh již za dva týdny, ostatní modely v listopadu letošního roku. Cenové rozpětí novinek se pohybuje mezi 150 – 230 EUR (4 100 – 6 200 korun) podle modelu a paměťové verze.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. mino (neregistrovaný)

    Ďalšie Note bez aktívneho stylusu….

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).