Domů » Bleskovky » Duben měsícem lokalizačních přívěsků? Kromě AirTags bychom se mohli dočkat i trackeru Galaxy SmartTag Plus s UWB

Duben měsícem lokalizačních přívěsků? Kromě AirTags bychom se mohli dočkat i trackeru Galaxy SmartTag Plus s UWB

V redakci jsme již v lednu měli možnost vyzkoušet Galaxy SmartTag. Jedná se o tracker v podobě malého přívěsku. Zatím ale šlo o „hloupější“ variantu využívající rozhraní Bluetooth. Mnohem zajímavější je ale verze Galaxy SmartTag Plus, která využívá technologii UWB a které bychom se mohli dočkat už 12. dubna.

smarttag3
Galaxy SmartTag a SmartTag Plus by se vzhledově neměly lišit

O brzkém příchodu nového trackeru informuje americký prodejce B&H Photo, který jej zalistoval na svém webu a jako předpokládané datum dodání označil právě 12. duben. Samsung zatím oficiální datum nesdílel, takže těžko říci, jestli prodejci datum uniklo, nebo se naopak snažil zviditelnit. Ve středu se SmartTag Plus navíc objevil také na webu americké regulační agentury FCC, což opět značí brzký příchod tohoto produktu.

Smarttag6
Hledání pomocí aplikace SmartThings, zatím pouze díky Bluetooth

Kromě SmartTagu Plus jsou velká očekávání kladena také na tagy od Applu s názvem AirTags. I ty by podle posledních zpráv mohly přijít už v průběhu dubna. Ačkoliv Apple novou technologii integroval do svých čipů U1 u iPhonu 11, iPhonu 12 a také u Apple Watch Series 6, žádné velké využití pro ni bez AirTags nemá (snad jen kromě přesnějšího párování pomocí AirDropu). Dubnová premiéra nových přívěsků by tedy určitě dávala smysl.

Adam Bělunek

Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Diskuze k článku

  1. Som zvedavy hlavne na cenu. Mam este v sufliku ten tag od nokie spred par rokov a ten je da sa povedat na nic.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).