TOPlist

Apple Watch Series 6 lákají na nový senzor, Apple Watch SE na nízkou cenu

Snimek obrazovky 14

V minulých letech se stalo tradicí, že Apple každý rok v září představuje nové produkty. Letošní rok není výjimkou, byť skladba odhalených zařízení je poněkud jiná. Kvůli pandemii nemoci COVID-19 jsme byli ochuzeni o novou generaci iPhonů, které podle dobře informovaných zdrojů nabraly zhruba měsíční zpoždění a budou představeny až v říjnu.

Apple se nicméně rozhodl čekání vyplnit a na dnešní tiskové konferenci s podtitulem „Čas letí“ ukázal dvoje nové hodinky Apple Watch a tablety iPad. V tomto článku si představíme novou generaci nejpopulárnějšího nositelného příslušenství na světě.

Apple Watch Series 6: senzor okysličení krve a nové náramky

Jako první byly představeny hodinky Apple Watch Series 6, které si ponechávají design i rozměry svých předchůdců, ale přicházejí v elegantních nových barvách – grafitové, zlaté, modré a konečně také červené product(RED).

apple watch series 6

Apple vybavil své vlajkové hodinky novým senzorem, který měří úroveň okysličení krve. Tento senzor vyzařuje do zápěstí červené světlo, jedno manuálně vyvolané měření zabere 15 vteřin a je možné provádět měření na pozadí, například během spánku.

Apple Watch Series 6 pohání nový čip Apple S6, který má být energeticky úspornější a o 20 procent rychlejší než čip S5 z předchozí generace. Čip disponuje podporou 5Ghz Wi-Fi a také zvládá kontinuálně měřit nadmořskou výšku, což se může hodit při horské turistice. Potěší také 2,5x jasnější Always-on displej.

Spousta nových ciferníků

Apple pro nové hodinky vytvořil obrovskou spoustu nových ciferníků, některé jsou inspirovány ciferníky ze skutečných hodinek, jiné vsází na pruhy, na zobrazování memoji nebo na prostou typografii. Všechny si je můžete prohlédnout na videu níže.

Snimek obrazovky 24

https://www.youtube.com/watch?v=WKydF_3gxfw

S Apple Watch Series 6 přicházejí i nové náramky, které Apple nazývá Solo Loop (v češtině navlékací řemínek). Jedná se o pohodlné pásky z pryže nebo tkaného nylonu, které nemají žádné viditelné zapínání.

Snimek obrazovky 27

Apple do svých hodinek přidal i novou funkci Family Setup, kterou bude schopná hlídat chování dětí přímo na rodičovském iPhone. Bohužel tato funkce nebude v první vlně dostupná v České republice.

https://www.youtube.com/watch?v=TCMnrssX1NE

Apple Watch Series 6 půjdou do předprodeje již dnes a dostupné budou v pátek. Cena bude začínat na 11 490 korunách za 40mm model, nebo na 12 290 korunách za 44 mm. Cena se mění podle typu řemínku.

Apple Watch SE: sázka na nižší cenu

Apple dnes rovněž představil levnější hodinky nazvané Appple Watch SE. Od Series 6 je na první pohled takřka nerozeznáte, jsou však ochuzeny o některé funkce. Dostaly například starší čipset Apple S5, uživatelé budou muset oželet Always-on displej, EKG a měření okysličení krve.

Snimek obrazovky 31

Hodinky naopak potěší přítomností všech základních senzorů (GPS, výškoměr, kompas, akcelerometr a gyroskop) i schopností fungovat samostatně bez připojeného telefonu. Nechybí ani funkce detekce pádu.

Snimek obrazovky 32

Apple Watch SE budou lákat především na nízkou cenu, která bude začínat 7 999 korunách za 40mm variantu, nebo 8 790 korunách za 44mm verzi.

Společně s nově představenými hodinkami zůstávají v nabídce Apple Watch Series 3, prodávány budou za ještě lákavějších 5 790 korun za 38mm variantu nebo 6 590 korun za 42mm verzi. Tyto hodinky jsou také jediné v současné nabídce Apple, u kterých v balení naleznete nabíjecí adaptér; k nově představeným Series 6 a SE již Apple dodává pouze kabel bez nabíječky.

Apple Fitness+

Společně s novými hodinkami Apple představil novou službu nazvanou Fitness+, kterou ocení sportovní nadšenci. Služba umožňuje uživatelům pokročilé sledování sportovních aktivit a zobrazování výsledků cvičení a plnění cílů na jakémkoliv používaném zařízení.

apple fitness 2

Fitness+ vám také každý týden bude doporučovat nová cvičení a stane se vašim osobním trenérem, ať už při běhu, jízdě na kole či józe.

apple fitness 1

Služba stojí 9,99 USD (asi 225 korun bez DPH) měsíčně nebo 79,99 USD (asi 1 800 korun bez DPH) ročně, s koupí nových hodinek dostanou jejich majitelé tři měsíce zdarma. O dostupnosti Fitness+ na našem trhu zatím nemáme žádné informace.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku