Čipset A16 Bionic pro iPhone 14 nebude příliš inovativní, tvrdí uznávaný analytik

apple A16 Bionic

Oči fanoušků značky Apple (a také technologických nadšenců) se každý rok upínají k podzimu, kdy firma tradičně představuje nové iPhony. S blížícími se novými modely všichni spekulují o množství vylepšení, které společnost z Cupertina představí, a je téměř železným pravidlem, že s novými iPhony přichází také nový mobilní čipset, který je příslibem nárůstu výkonu a nižší spotřeby, mj. i díky zlepšování výrobní technologie.

Letos ale podobné zlepšení čekat nemáme, alespoň to tvrdí uznávaný analytik Ming-Chi Kuo. Ten ve výrobním plánu tchajwanské společnosti TSMC, která má na starosti výrobu čipsetů pro chytré telefony od Applu i další, spatřil informaci, jež indikuje výrobu čipsetů pro letošní rok pouze 5nm technologií. Tou je vyroben čipset A15 Bionic, který se nachází v aktuálních iPhonech 13 (mini) a iPhonech 13 Pro (Max).iphone 14 leak vyrez doubleNepřehlédněte

Takhle má vypadat iPhone 14 Pro. Máme detailní obrázky

Stejná výrobní technologie by znamenala pouze drobný meziroční posun a nahrává další spekulaci, jež tvrdí, že základní modely iPhonu 14 zůstanou u čipsetu A15 Bionic, zatímco novější A16 Bionic bude vyhrazen pouze pro vybavenější modely Pro. Obdobně Kuo tvrdí, že redesignovaný MacBook Air bude disponovat stávajícím čipsetem Apple Silicon M1 a nikoli spekulovaným M2, který by měl být k dispozici až v příštím roce.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Kapitoly článku