Takhle má vypadat iPhone 14 Pro. Máme detailní obrázky

iphone 14 leak vyrez double

Pokud se těšíte na novou generaci iPhonů, musíte si ještě pár měsíců počkat – pokud nezasáhne nějaká vyšší moc, měla by se jejich premiéra odehrát tradičně v září. Oproti minulým ročníkům by se letos měly výrazně rozevřít nůžky mezi základními a vrcholnými modely – zatímco s iPhonem 14 dostaneme stejný design, fotoaparáty i čipset jako loni, iPhone 14 Pro obdrží spoustu mezigeneračních vylepšení. Jak bude dražší varianta vypadat, odhalují detailní rendery od informátora Jona Prossera a jeho dvorního designéra Iana Zelba.

iPhone 14 Pro - HERE YOU GO! Final details, EXCLUSIVE renders, this is IT!

iPhone 14 Pro: velký výřez nahradí dva menší

Co se základního tvaru týče, měl by být iPhone 14 Pro podobný loňskému modelu. Zůstat mají jak ploché boky, tak i nadvakrát vystouplý hlavní fotoaparát. Jeho modul se má celkově zvětšit asi o 5 procent, což oko prakticky nemá šanci postřehnout.

iPhone 14 Pro 2

Mnohem viditelnější změna nastane vpředu, kde dojde k upuštění od ikonického širokého výřezu, který nahradí dva menší – v oválu vlevo najdeme senzor pro technologii Face ID, v kruhu napravo se pak bude nacházet klasická selfie kamerka. Na jednu stranu bychom byli rádi, kdyby se vše podařilo schovat za displej úplně, na druhou stranu se ale bude jednat o jasný prvek, se kterým nový iPhone rozpoznáte na první pohled.

iPhone 14 Pro 8

Hlavní 48Mpx fotoaparát

Ještě se na chvíli vrátíme na záda. Podle Jona Prossera Apple po letech opustí 12Mpx rozlišení hlavní kamerky a vsadí na 48Mpx snímač, který se naučí spojovat obrazové informace ze 4 sousedních pixelů do jednoho. Z telefonu tak i nadále „polezou“ 12Mpx fotografie, avšak údajně s větším množství detailů. Novinka se má rovněž naučit natáčet video v rozlišení 8K.

Vylepšení se nevyhne ani teleobjektivu. Na periskopické řešení sice nedojde, větší kvalitu snímků má ale zajistit sestava 7 optických členů.

iPhone 14 Pro 4

Jon Prosser také doufá, že by letošní modely „Pro“ mohly dostat titanové tělo, neboť to současné ocelové se poměrně snadno poškrábe. Jedná se však pouze o přání, které se na rozdíl od výše uvedených spekulací pravděpodobně nevyplní.

iPhone 14 Pro 9

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku